معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان اردبیل: مانور《نه به اعتیاد》در اردبیل برگزار شد


معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان اردبیل از برگزاری مانور « نه به اعتیاد» و تشکیل زنجیره انسانی در اردبیل خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اردبیل، سعید جوادزاده با اعلام این خبر افزود: این مانور در پارک وحدت واقع در محله رسول اکرم(ص) و با مشارکت NGO ها و خانواده های معتادان ترک کرده برگزار شد.

وی با اشاره به اهداف برگزاری این مانور تصریح کرد:افزایش خود مراقبتی، کاهش گرایش به آسیب های اجتماعی به ویژه اعتیاد به مواد مخدر کودکان و نوجوانان، اجتماعی کردن مساله اعتیاد، تقویت رفتارهای محافظت کننده و کاهش فاکتورهای خطرساز از طریق هویت بخشی و آگاه سازی جوانان و فرهنگسازی و استفاده از ظرفیت های جوانان در مبارزه با اعتیاد از اهداف این برنامه بود.

وی با بیان اینکه این مانور عصر روز ۱۱ تیر ماه همراه با برنامه های متنوع اجرا شد، اضافه کرد: اجرای برنامه های فرهنگی، آموزشی و هنری، تشکیل زنجیره انسانی، برپایی نمایشگاه، نصب چادرهای اطلاع رسانی، برپایی ایستگاه نقاشی و سلامت، به پرواز درآوردن بادکنک با موضوع پیشگیری از اعتیاد از برنامه های جنبی این نمایشگاه بود.

جوادزاده با بیان اینکه این برنامه با مشارکت ۲۰۰ نفر از جوانان و نوجوانان منطقه و اعضای جمعیت هلال احمر برکزار شد، افزود: توزیع انواع بروشور، پوستر، CDهای آموزشی، ارائه خدمات مشاوره ای و تست قند خون و کنترل فشار خون و مسابقه نقاشی در این برنامه انجام شد.