دادرسان هلال احمر؛ ارتش صلح و بشردوستی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ در مراسم اختتامیه ششمین مرحله استانی المپیاد آماده بیان کرد: دادرسان هلال احمر ارتش صلح و بشردوستی در دنیای امروز خواهند بود.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ مراسم اختتامیه ششمین مرحله استانی طرح ملی دادرس با حضور معاون پیش دبستانی و دانش آموزی سازمان جوانان، مدیرکل امور اجتماعی استانداری، معاون سلامت و تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش استان، فرماندار بردسیر و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی به میزبانی جمعیت هلال احمر بردسیر برگزار شد.

طرح ملی دادرس یکی از برنامه های آموزشی و تربیتی است که با تاکید بر آموزش و ارتقای مهارت امدادی دانش آموزان پایه هشتم در ششمین سال متوالی برگزار شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در مراسم اختتامیه ششمین مرحله استانی المپیاد آماده بیان کرد: طرح ملی دادرس یکی از مهم ترین طرح های سازمان جوانان جمعیت هلال احمر است که امروز توانسته است با همکاری وزارت آموزش و پرورش به صورت هدفمند و مستمر دانش آموزان پایه هشتم را با آموزش امدادوکمک های اولیه در روزهای سخت و برای نجات جان آسیب دیدگان در بلایا آماده کند.

فلاح با اشاره به اینکه ششمین المپیاد آماده با حضور بیش از ۶۰۰ دادرس در سطح استان برگزار شده است، افزود: دادرسان راه یافته به مرحله استانی در چهارسطح درون مدرسه، منطقه ای، شهرستانی در آیتم هایی همچون پناهگیری، خروج اضطراری، ارزیابی و کنترل علائم حیاتی، CPR، پانسمان و بانداژ، آتل بندی، حمل مصدوم، اطفاء حریق و اسکان اضطراری با یکدیگر به رقابت پرداختند.

وی با اشاره به اهداف اجرای طرح ملی دادرس در مدارس اظهار داشت: رشد و شکوفایی استعداد های علمی و امدادی، افزایش روحیه کارتیمی، افزایش سطح ایمنی و کاهش خطرپذیری، ساماندهی تیم های اولیه مدیریت بحران، چگونگی مقابله با حوادث، بلایا و امدادرسانی دانش آموزان در مواقع اضطراری، ترویج ظرفیت های خود امدادی و دگرامدادی در بین دانش آموزی از اهداف مهم، موثر و موفق اجرای این طرح در سال های اخیر بوده است.

وی به یادگیری کامل مهارت های امدادی در هنگام حوادث و بلایا اشاره کرد و گفت: دادرسان هلال احمر به عنوان مربی در کانون خانواده در انتقال و انتشار این آموزه های امدادی موفق خواهند بود.

وی دادرسان هلال احمر را به ارتش صلح و بشردوستی تشبیه کرد و ادامه داد: شما دانش آموزان سربازان ترویج صلح پایدار در جهت تسکین آلام بشری در جامعه هستید.

بر اساس این گزارش رتبه های برتر در دوره خواهران به شهرستان های کرمان (الف)، بردسیر، کرمان (ب) و تیم منتخب جام بشردوستی به شهرستان انار و رتبه های برتر در دوره برادران به شهرستان های رفسنجان، کرمان(ب)، بم و تیم منتخب بشردوستی به شهرستات شهربابک تعلق گرفت.