المپیاد آماده؛ مرحله عملیاتی طرح ملی دادرس

معاون پیش دبستانی و دانش آموزی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در مراسم اختتامیه مرحله استانی ششمین المپیاد آماده پسران در بردسیر گفت: المپیاد آماده؛ مرحله عملیاتی طرح ملی دادرس (دانش آموز آماده در روزهای سخت) است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ سوت پایان ماراتن مرحله استانی ششمین المپیاد آماده دادرس کرمان با حضور معاون پیش دبستانی و دانش آموزی سازمان جوانان، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان، مدیرکل امور اجتماعی استانداری، معاون سلامت و تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش استان، فرماندار بردسیر و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی به میزبانی جمعیت هلال احمر بردسیر به صدا در آمد.

سعید بابایی، معاون پیش دبستانی و دانش آموزی سازمان جوانان در مراسم اختتامیه ششمین المپیاده آماده دادرس در استان کرمان گفت: سازمان جوانان هلال احمر با همکاری و تعامل وزارت آموزش و پرورش برای ششمین سال متوالی طرح دادرس (دانش انوز آماده در روزهای سخت) در سطح کشور را ویژه دانش آموزان مقاطع پایه هشتم برگزار کرده است.

بابایی با اشاره به افزایش آمادگی امدادی دانش آموزان با اجرای این طرح ملی و هدفمند اظهار داشت: دادرسان در شرایط بحرانی مانند زلزله ، سیل و … می توانند تا زمان رسیدن نیروهای امدادی به خود، اعضای خانواده و افراد محلی کمک کنند.

وی با اشاره به برگزاری المپیاد آماده با حضور دانش آموزان پایه هشتم خاطرنشان کرد: المپیاد آماده مرحله عملیاتی طرح ملی دادرس است که در مراحل مختلف شهرستانی، استانی و کشوری برگزاری می شود.

وی در پایان گفت: در سال تحصیلی جدید؛ اجرای پایلوت طرح ملی دادرس در تمامی مقاطع آموزشی در شهرستان بردسیر استان کرمان اجرا خواهد شد.

لازم به ذکر است، معاون پیش دبستانی و دانش آموزی سازمان جوانان به منظور میزبانی استان کرمان در اردوهای بشردوستی از مکان برگزاری این برنامه در ماهان نیز بازدید  کرد.