جمعیت هلال احمر گیلان میزبان اردوهای دوستی سازمان جوانان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت: 224 نفر از دبیران برتر کانونهای دانش آموزی دختر و پسر9 استان به منظور ترویج فرهنگ بشر دوستی در اردوی دوستی اردوگاه شاخه زیتون منجیل شرکت می کنند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان؛ مهدی ولی پور افزود: جمعیت هلال احمر با جذب و تربیت جوانان، بر اساس برنامه ۵ ساله اقدام به اجرای طرح بشر دوستی در میان اعضای کانونهای دانش آموزی مدارس جهت گسترش رفتارهای صحیح اجتماعی به ویژه صلح و دوستی و مهربانی اقدام می نماید.

وی تصریح کرد: در این اردوها دبیران فعال کانونهای دانش آموزی استانهای آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، زنجان، کردستان، قزوین، قم، البرز و گیلان در دو مرحله دختران و پسران حضور دارند.

امید عظیمیان معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان هدف از برگزاری این اردو ها را توانمند سازی دبیران منتخب کانونهای دانش آموزی، افزایش نشاط و سلامت اجتماعی با ترویج کارگروهی، ترویج صلح و دوستی با تکیه بر گفتگو، ارتقای اعتماد به نفس اعضا عنوان کرد.

وی بیان کرد از هر استان یک تیم شامل ۱۴ نفر از دبیران فعال کانون دانش آموزی به تفکیک دختر و پسر به مدت ۵ روز در این اردو حضور دارند که برنامه های این اردو شامل، بوم گردی، کارگاههای خود مراقبتی، و خلاقیت، آشنایی بیشتر با جمعیت هلال احمر، کوهپیمایی، ورزش، جنگل نوردی، آموزش نقشه خوانی و جهت یابی (GPS )، بازسازی اردوگاه ، حضور بر مزار جان باختگان زلزله رودبار و منجیل می باشد.