راه اندازی کمپین نذر آب در دستور کار جمعیت هلال احمر

دکتر پیوندی در بدو ورود به سیستان و بلوچستان گفت: راه اندازی کمپین نذر آب، توزیع سبدها و بسته های غذایی مورد نیاز مردم درگیر با خشکسالی از جمله مواردی است که در دستور کار جمعیت هلال احمر قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان؛ دکتر پیوندی رییس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به همراه روسای سازمان های جوانان و داوطلبان، مشاور رییس جمعیت و مدیرکل روابط عمومی عصر روز سه شنبه به منظور بازدید از مناطق درگیر با خشکسالی وارد زاهدان شد و مورد استقبال گرم مدیرعامل استان و مسئولین محلی قرار گرفت.

دکتر پیوندی در بدو ورد به استان سیستان و بلوچستان گفت: یکی از اهداف جمعیت هلال احمر کشور در کنار مردم بودن در تمام حوادث طبیعی و غیرطبیعی است.

وی افزود: با توجه به مشکلت خشکسالی های ۲ دهه اخیر در این استان و معضلات بسیاری که برای مردم به همراه داشته است این نهاد وظیفه خود دانسته تا تمام توانش را برای کمک به مردم این منطقه بکار گیرد.

رییس جمعیت هلال احمر ادامه داد: ضروریست راهکار های پیشگیری ثانویه برای کمتر شدن یا متوقف کردن خشکسالی در منطقه با همکاری سایر نهادها و دستگاه ها بعد از بررسی های کارشناسی مورد توجه قرار گیرد.

رییس جمعیت هلال احمر گفت: با وجود تلاش ها و اقدامات خوب در منطقه توسط مسیولان استانی برای کاهش مشکلات مردم، این سازمان نیز به عنوان یک نهاد عام المنفعه برخود وظیفه می داند از تمام توانش به منظور کاهش رنج و درد مردم استفاده کند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان در این سفر دکتر پیوندی ریاست محترم جمعیت هلال احمر دیداری با استاندار سیستان و بلوچستان خواهند داشت و همچنین از مناطق متاثر از خشکسالی و طوفان های شن در حاشیه شهر زاهدان و شهرستان هیرمند و زهک در منطقه سیستان بازدید خواهند نمود.