از برگزاری کلاسهای آموزشی تا تشکیل زنجیره انسانی “نه به اعتیاد”

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان مرکزی از اجرای مانور پیشگیری از اعتیاد به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر در سراسر استان مرکزی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مرکزی؛ آرش اشتری گفت: همزمان با شروع هفته مبارزه با مواد مخدر در برخی از شعب های استان مرکزی (اراک، تفرش، ساوه، خنداب) برنامه و کلاسهای آموزشی و فرهنگی با رویکرد پیشگیری از اعتیاد و آسیب های اجتماعی برگزار شد.

کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد با حضور ۴۰ نفر از اعضای جمعیت هلال احمر شهرستان اراک

مورخ ۵ تیرماه ۹۷ مصادف با ۲۶ ژوئن ۲۰۱۸ و روز جهانی مبارزه با مواد مخدر، جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان اراک در راستای تحقق شعار “نه به اعتیاد” کارگاه آموزشی پیشگیری اولیه از اعتیاد برگزار کرد.

در این کارگاه که با تدریس منصور فراهانی روانشناس و مشاور محترم نیروی انتظامی برگزار گردید ۴۰ نفر از اعضای فعال جوانان و داوطلبان جمعیت اراک در این دوره شرکت کردند.

هم چنین نرگس اکبری بازرس ستاد مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی و سید سراج ابطحی کارشناس آموزش و پژوهش معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان مرکزی از دوره فوق بازدید به عمل آوردند.

تشکیل زنجیره انسانی “نه به اعتیاد” در شهرستان تفرش

همزمان با هفته مبارزه با مواد مخدر جمعی از جوانان و امدادگران جمعیت هلال احمر شهرستان تفرش با هدف آشنایی خانوادها در رابطه با رفتارهای پرخطر و پیشگیری از اعتیاد، در پارک حکیم نظامی غرفه های آموزشی و فرهنگی متعددی برپا کردند.

از جمله غرفه های برپاشده: مشاوره خانوادها در مورد پیشگیری از اعتیاد، اموزش چهره به چهره کمک های اولیه، حضور نجاتگران در بین مردم و معرفی هلال احمر و کلاس آموزشی جمعیت در قالب طرح ملی خادم، ایستگاه نشاط و پویایی و سرگرمی برای کودکان.

در ادامه برای آشنایی بیشتر و معرفی به سایر افراد، زنجیره انسانی با شعار “نه به اعتیاد”را تشکیل دادند.

برگزاری همایش پیشگیری از اعتیاد ویژه غنچه های هلال احمر شهرستان ساوه

به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر، جمعیت هلال احمر ساوه با همکاری دانشکده علوم پزشکی همایشی با هدف پیشگیری از اعتیاد برای غنچه های هلال احمر این شهرستان برگزار کردند. در این برنامه ضمن آشنایی غنچه ها با هلال احمر مسابقاتی همراه با جوایز برگزار شد.

هم چنین جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان ساوه به مناسبت این هفته با برپایی ایستگاه سلامت در دریاچه تفریحی این شهرستان خدماتی از قبیل: کنترل فشار خون، ثبت نام کلاس های امداد و کمک های اولیه، ثبت نام کلاس پیشگیری از اعتیاد، پخش تیزر طرح ملی پیمان و باور های غلط در خصوص اعتیاد، ایستگاه نقاشی،……. ارائه دادند.

نصب بنر و پوستر با موضوع سوء مصرف مواد مخدر در شهرستان خنداب

در طی هفته مبارزه با مواد مخدر جمعیت هلال احمر شهرستان خنداب در راستای پیشگیری از ترویج مصرف مواد مخدر، بنر هایی با موضوع سوء مصرف مواد مخدر در سطح شهرستان و هم چنین پوستر هایی با موضوع های مرتبط در ساختمان اداری نصب کردند.

علاوه بر آن کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد برای ۳۰ نفر اعضای خواهر جوانان این جمعیت به منظور آگاه سازی جوانان از خطرات مواد مخدر برای نسل امروز برگزار شد.