اهم فعالیت های جوانان تسوج و عجب شیر در هفته مبارزه با مواد مخدر


اعضای جوانان هلال احمر شهرستان تسوج استان آذربایجان شرقی برنامه های متنوعی در هفته مبارزه با مواد مخدر برگزار کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی؛ رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان تسوج در رابطه با اهم فعالیت های اعضای جوانان در هفته مبارزه با مواد مخدر بیان داشت: در نیمه اول تیرماه سال جاری و به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر برنامه هایی همچون برگزاری مسابقه ورزشی و تشکیل زنجیره انسانی توسط جوانان، کارگاه های آموزشی آشنایی و پیشگیری از مصرف ماده مخدر،وشرکت اعضای جوانان در همایش دوچرخه سواری، از جمله فعالیت های این جمعیت بوده است.

داغستانی افزایش اقدامات پیشگیرانه، تقویت باورهای دینی در جوانان، ارتباط نزدیک و عاطفی والدین با فرزندان و آرامش مهارت های زندگی، فردی و اجتماعی را به عنوان راهکارهای موثر در عرصه مبارزه با مواد مخدر معرفی کرد.

وی افزود: تشکیل زنجیره انسانی در طرح نه به اعتیاد با شعار احتیاط کنیم اعتیاد نزدیک است نیز از مهمترین برنامه های اجرایی هفته مبارزه با مواد مخدر با حضور حداکثری اعضا ی دادرسان بود که درمدارس اجرا و بازخورد خوبی نیز از سوی آموزش پرورشی ها داشت.

وی درپایان به نقش آفرینی اعضای جوانان هلال احمر در فعالیت های بشردوستانه و عام المنفعه اشاره کرد و افزود: این ظرفیت بی نظیر در جهت نهادینه ساختن فرهنگ پیشگیری از اعتیاد در جامعه موفق خواهند بود.

جوانان عجب شیر، پیشتازان پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان عجب شیر در خصوص فعالیت‌های جوانان شعبه در کاهش آسیب‌های اجتماعی و پیشگیری از اعتیاد اظهار کرد: جوانان این شهرستان در شاخه‌های مختلف پیشگام مبارزه و مقابله با مواد مخدر هستند و فعالیت های آنان معطوف به هفته مبارزه با مواد مخدر نیست و از آغاز سال ۹۷ در کانون‌های دانش آموزی برنامه های ویژه ای جهت آموزش و آشنایی دانش آموزان با موضوعات مختلف درخصوص مقابله و پیشگیری از اعتیاد برگزار شده است.

جعفری در ادامه افزود: در هفته مبارزه با مواد مخدر نیز کانون‌های دانشجویی به ایجاد نمایشگاه و توزیع بروشورهای مختلف، دانشجویان را در این زمینه آموزش دادند و کانون‌های جوانان نیز با مراسم هایی همچون پیاده روی و همایش دوچرخه سواری و زنجیره های انسانی نه به اعتیاد، فعالانِ این عرصه در سطح شهرستان بودند.