اعضای امور جوانان همزمان با سراسر کشور با تشکیل زنجیره انسانی نه به اعتیاد گفتند

اعضای امور جوانان جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی در سراسر شهرستان های این استان در راستای مراقبت در برابر رفتارهای پر خطر در جامعه و پیشگیری از آسیب های اجتماعی به خیابان ها، میادین و پارک ها آمادند و یک صدا و یک دل با همدیگر پیمان بستند و شعار نه به اعتیاد سر کشیدند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی؛ با توجه به اینکه سن اعتیاد کاهش پیدا کرده و از طرفی راه های به دام افتادن اعتیاد در جامعه بسیار زیاد شدند، اعضای امور جوانان در سراسر استان با برپایی نمایشگاه اعتیاد و رونمایی از آثار و نشانه های این معضل اجتماعی، کودکان، نوجوانان، جوانان و والدین را نسبت به این مسئله مهم و حساس، هوشیار نموده و نسبت به آگاه سازی در این راستا اقدام کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی به مناسبت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر گفت: یکی از اهداف جمعیت هلال احمر، تامین سلامت انسان ها و آموزش همگانی می باشد، در همین راستا اعضای جوانان بایستی این امر خطیر را را اجرا نموده تا سهم خود را برای داشتن جامعه ای سالم و عاری از دخانیات ادا کرده باشند.

معاون امور جوانان استان آذربایجان غربی درمراسم اختتامیه ششمین المپیاد آماده استانی که همزمان با پنجم تیر ماه روز جهانی مبارزه با مواد مخدر بود، ضمن تشکیل زنجیره اسنانی با حضور دادرسان شرکت کننده در المپیاد گفت: مصرف سیگار در کوکان و نوجوانان حکم کارت سبزی را دارد که نوجوان به وسیله آن به دنیای غیر قانونی راه خواهد پیدا کرد و به تعریفی دیگر سیگار به عنوان کلید ورود به ناهنجاری های اجتماعی می باشد.

اغلب ما ایرانی ها در مقابل پیشنهاد های دوستان مهارت کلمه نه گفتن را نداریم و در نهایت باید انتظار داشته باشیم که به دام آسیب های اجتماعی بیافتیم. برای تقویت این مهارت باید از سنین کودکی شروع کنیم و به کودکان خود یاد بدیم که در مقابل پیشنهادی که منجر به آسیب های اجتماعی خواهد شد، قاطعانه کلمه نه بگویند، که در همین راستا اعضای امور جوانان جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی با تشکیل زنجیره انسانی در میادین و پارک ها و با در دست داشتن پلاکارد و پوستر هایی با موضوع اعتیاد و شعارهای مرتبط با روز جهانی مبارزه با مواد مخدر، به اعتیاد نه گفتند و با امضای میثاق نامه نه به اعتیاد به کمپین پیوستند.