پایان روز نخست گردهمایی معاونین جوانان جمعیت هلال احمر سراسر کشور و افتتاحیه پنجمین جشنواره ملی و دومین جشنواره بین المللی نقاشی صلح و دوستی

نخستین روز از گردهمایی معاونین جوانان جمعیت هلال احمر سراسر کشور، با نشست صمیمی و طرح موضوعات و نکاتی پیرامون روند اجرای برنامه های سازمان در هر استان به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان؛ گردهمایی معاونین جوانان جمعیت هلال احمر سراسر کشور با حضور دبیرکل جمعیت هلال احمر، معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر، رئیس، معاونین و کارشناسان ستادی سازمان جوانان در تبریز آغاز شد.

سازمان جوانان پرچمدار فعالیت های بشردوستانه
دبیرکل جمعیت هلال احمر گفت: میدان دادن به نیروهای جوان به معنی نفی تجربه های ارزشمند پیشکسوتان نیست بلکه نیروهای جوان می توانند با استفاده از تجربیات ارزشمند آنان در رسیدن به هدف نهایی سرعت عمل و دقت لازم را داشته باشند.

مهندس محمود محمدی نسب تصریح کرد: مدیریت کلان جمعیت هلال احمربه بهره گیری از نیروهای پرجنب و جوش و پر انرژی جوانان در طرح ها و برنامه های مختلف هلال احمر تاکید داشته و در همین راستا تقویت سازمان جوانان را در دستور کار خود قرار داده است.

محمدی نسب با اشاره به درخشش سازمان جوانان در زلزله کرمانشاه گفت: یکی از دغدغه های فکری ما در حوادث و بحرانها مدیریت افکار عمومی است که ورود سازمان جوانان به این مسئله کمک شایانی در ایجاد امنیت روانی حادثه دیدگان و تلطیف افکار عمومی داشته است.

دبیرکل هلال احمر رمز موفقیت هر مجموعه و سازمانی را در گرو میدان دادن به نیروی جوان دانست و افزود: جنس فعالیت سازمان جوانان بیشتر فرهنگی است تا امدادی و بایستی سازمان جوانان پرچمدار بخش های مغفول و فعالیت های بشر دوستانه باشد.

تضمین هویت و آینده با آموزش و ترویج فعالیت های بشردوستانه
رئیس سازمان جوانان نیز در گردهمایی معاونین امور جوانان سراسر کشور با تاکید بر نگاه ویژه و توقع رییس جمعیت هلال احمر از سازمان جوانان گفت: آموزش و ترویج فعالیت های بشردوستانه در جمعیت هلال احمر هویت و آینده آن را تضمین خواهد کرد.

دکتر شهاب الدین صابونچی تصریح کرد: با کاهش تصمیم گیریهای ستادی به استقبال از برنامه ها و طرح‌های ابتکاری خواهیم رفت و برنامه های ستادی ابلاغ شده به استان ها، حداقل درخواست انجام فعالیتهاست.

وی افزود: استفاده از تمامی ظرفیت‌های جمعیت هلال احمر و تقویت فعالیت‌های بین بخشی و تعاملات داخل جمعیت و خارج از آن در دستور کار قرار دارد.

وجود ظرفیت در سازمان جوانان برای تحقق اهداف جمعیت هلال احمر
معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر نیز در جمع مدیران ستادی و معاونان امور جوانان استان های سراسر کشور گفت: رویکرد تعامل و هم‌افزایی در جهت تحقق اهداف وجود دارد و برای تحقق برنامه ها نیاز است تا به شناسایی شرکا بپردازیم و برنامه ریزی مناسب انجام دهیم.

دکتر کاظم شریفی تصریح کرد: ساختار معاونت آموزش و پژوهش خصوصا در سازمان‌ها مورد بازنگری جدی قرار گرفته که بزودی اعمال می‌گردد.

وی افزود: در برنامه‌های رسانه‌ای، فرهنگی و آموزش و پژوهش سرمایه گذاری ویژه به منظور توسعه هرچه بیشتر انجام شده است و تفاهم کامل در مجموعه های ستادی وجود دارد.

کاظم شریفی با اشاره به پتانسیل های سازمان جوانان تشریح کرد: آموزش های همگانی و آمادگی در مخاطرات از مهمترین وظایف جمعیت هلال احمر است که در این راه ظرفیتهای خوبی در سازمان جوانان وجود دارد.

افتتاح نمایشگاه پنجمین جشنواره بین‌المللی نقاشی صلح و دوستی
بر اساس این گزارش، نمایشگاه پنجمین جشنواره بین المللی نقاشی صلح و دوستی با آثار منتخب از ۳۱ استان سراسر کشور در تبریز همراه با پوستر بین‌المللی این جشنواره با امضا و تایید آقای روکا؛ رییس صلیب سرخ، دکتر پیوندی؛ رییس جمعیت هلال احمر و مهندس محمدی نسب؛ دبیرکل افتتاح شد.

این آثار از میان بیش از ۴۶هزار اثر از داخل کشور و ۱۱ کشور که به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده انتخاب شده است و پس از برپایی نمایشگاه در استان های مختلف، اختتامیه جشنواره همزمان با روز جهانی کودک برگزار خواهد شد.

همچنین در حاشیه این برنامه اولین بسته جامع آموزشی شامل ۴پوستر آموزشی، کتابچه‌های آموزشی شامل کتاب کار و کتاب مربی رونمایی شد و در مهدهای کودک و کانون غنچه‌ها سراسر کشور توزیع خواهد شد.