دبیرکل هلال احمر در تبریز: تقویت سازمان جوانان در دستور کار مدیریت کلان هلال احمر قرار دارد

گردهمایی سراسری معاونین جوانان جمعیت هلال احمر سراسر کشور با حضور دبیر کل جمعیت هلال احمر در تبریز آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی، صبح امروز سه شنبه ۲۹ خرداد، گردهمایی سراسری معاونین جوانان جمعیت هلال احمر سراسر کشورومراسم افتتاحیه پنجمین جشنواره ملی و دومین جشنواره بین المللی نقاشی صلح و دوستی، با حضور دبیر کل جمعیت هلال احمر در مرکز کشوری مدیریت سلامت دانشگاه علوم پزشکی تبریز NPMC تبریز آغاز شد.

محمود محمدی نسب دبیر کل جمعیت هلال احمر در این مراسم با اشاره به پیشینه درخشان تاریخی و فرهنگی تبریز و استان آذربایجان شرقی گفت : شهر تبریز در طول تاریخ و در مقاطع مختلف به ویژه در پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نقش اساسی داشته و در فعالیت های اجتماعی و فرهنگی پیشتاز بوده ودر امر تشکیل نهادها و موسسات خیریه و جمعیت هلال احمر در کشور پیشگام بوده اند.

وی ادامه داد: خیلی از کشورها به جوان بودن کشور ما غبطه می خورند و بایستی ما نیز قدردان جوانان باشیم و ازظرفیت عظیم نیروی جوان، در پیشبرد اهداف هلال احمر نهایت استفاده را بکنیم.

دبیرکل جمعیت هلال احمر افزود: خوشبختانه در کشور ما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی،نگاه جوانگرایانه در مسئولان نظام و حضرت امام خمینی (ره ) و مقام معظم رهبری وجود داشته و این بزرگان احترام و ارزش بسیاری به جوانان قائل بودند و مسئولیت های مختلف و کارهای سخت و دشواری که می توانست برای کشورما مشکل ساز باشد با سپردن به دست توانای جوانان چه در دوران دفاع مقدس و چه بعد از آن با موفقیت پشت سر گذاشته وبخوبی از عهده کارها بر آمده اند.

محمدی نسب تصریح کرد: میدان دادن به نیروهای جوان به معنی نفی تجربه های ارزشمند پیشکسوتان نیست بلکه نیروهای جوان می توانند با استفاده از تجربیات ارزشمند آنان در رسیدن به هدف نهایی سرعت عمل و دقت لازم را داشته باشند.

وی اظهار داشت: مدیریت کلان جمعیت هلال احمربه بهره گیری از نیروهای پرجنب و جوش و پر انرژی جوانان در طرح ها و برنامه های مختلف هلال احمر تاکید داشته و در همین راستا تقویت سازمان جوانان را در دستور کار خود قرار داده است.

محمدی نسب با اشاره به درخشش سازمان جوانان در زلزله کرمانشاه گفت: یکی از دغدغه های فکری ما در حوادث و بحرانها مدیریت افکار عمومی است که ورود سازمان جوانان به این مسئله کمک شایانی در ایجاد امنیت روانی حادثه دیدگان و تلطیف افکار عمومی داشته است.

دبیر کل جمعیت هلال احمر تصریح کرد: در اهمیت فعالیت های امدادی هیچ شکی نیست و امداد بعنوان پیشانی جمعیت مطرح است ولی در کنار فعالیت های امدادی نبایستی مفاهیم مهمی مانند صلح و دوستی و بشر دوستی که در اساسنامه و اسناد بالادستی جمعیت آمده و دارای عقبه دینی و فرهنگی است مورد مغفول واقع شودو به همین جهت نگاه مدیریت کلان جمعیت هلال احمر به سازمان جوانان نگاه بسیار مثبت و حمایت گرانه است و اخیرا فضا برای فعالیت های جوانان در هلال احمر فراخ تر شده است.

وی با رد شایعه ادغام سازمانها در درون هلال احمر با تاکید بر بروز رسانی فعالیت های مرتبط با جوانان ابراز داشت: نیازهای جوان امروزی با جوان بیست سال پیش متفاوت بوده و بایستی برای تامین این نیازها برنامه ها و طرح های متناسب با نیاز جوان امروزی را طراحی و اجرا کنیم.

دبیر کل هلال احمر رمز موفقیت هر مجموعه و سازمانی را در گرو میدان دادن به نیروی جوان دانست و افزود: جنس فعالیت سازمان جوانان بیشتر فرهنگی است تا امدادی و بایستی سازمان جوانان پرچمدار بخش های مغفول و فعالیت های بشر دوستانه باشد.

وی در پایان با اشاره به نهاد بین المللی بودن هلال احمر خاطرنشان کرد: هلال احمر بعنوان جمعیت عضو صلیب سرخ جهانی از تجارب فدراسیون بین المللی نیز در راستای پیشبرد اهداف خود بهره خواهد برد.

دیدار دبیرکل جمعیت هلال احمر با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز

دبیر کل جمعیت هلال احمر با نماینده مقام معظم رهبری در استان و امام جمعه تبریز و استاندار آذربایجان شرقی دیدار و پیرامون فعالیتهای جمعیت هلال احمر گفت و گو کرد.

مهندس محمود محمدی نسب در سفر به آذربایجان شرقی، با حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم، نماینده مقام معظم رهبری در استان و امام جمعه تبریز دیدار کرد.

در این دیدار نماینده مقام معظم رهبری در استان و امام جمعه تبریز با تقدیر از تلاشهای جمعیت هلال احمر در عرصه های داخلی و خارجی و امدادرسانی به حادثه دیدگان در داخل استان گفت: جمعیت هلال احمر علاوه بر انجام عملیات امدادی، سفیر صلح در جهان بوده و منشا خدمات فراوانی به حادثه دیدگان شده و خدمات هلال احمر مایه افتخار برای کشورمان است.

دبیر کل جمعیت هلال احمر هم در این دیدار با تقدیر از توجه نماینده مقام معظم رهبری در استان و امام جمعه تبریز به هلال احمر گفت: جمعیت هلال احمر یک نهاد غیر دولتی عام المنفعه داوطلب محور بوده که علیرغم پرسنل بسیار کم با بهره گیری از خیل عظیم نیروهای داوطلب ماموریت های خود را انجام می دهد و در طول سال حوادث گوناگون جاده ای و کوهستان را پوشش می دهند.

محمدی نسب افزود : کار در هلال احمر با خلوص نیت همراه بوده و بیشتر مردم هلال احمر را با کارهای امدادی می شناسند ولی در کنار این اقدام بسیار بزرگ ،هلال احمر بر اساس اساسنامه و اسناد بالادستی در امور صلح و بشر دوستی هم فعال بوده و نیروهای داوطلب هلال احمر در امر مداوای محرومین در دور دستها و روستای دور افتاده فعال بوده و منشا خدمات بسیاری برای محرومان شده اند.

دیدار دبیر کل با استاندار آذربایجان شرقی

محمود محمدی نسب دبیر کل جمعیت هلال احمر بعد از ظهر امروز سه شنبه ۲۹ خرداد با حضور در استانداری آذربایجان شرقی با دکتر مجید خدابخش استاندار آذربایجان شرقی دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار دکتر مجید خدابخش با اشاره به نقش هلال احمر در حوادث گفت : جمعیت هلال احمر نهاد ارزشمندی است که شاخصه مهم نیروهای آن ،چابکی در حوادث و سرعت عمل و دقت در امر امدادرسانی به حادثه دیدگان می باشدو هلال احمر با ساماندهی نیروهای مردمی و داوطلب خود عملکرد رضایت بخش داشته و در میان مردم از جایگاه و ارزش اجتماعی بالایی برخوردار است.

وی ادامه داد: در طول سال نجاتگران هلال احمر با حضور در محورهای مواصلاتی و پایگاههای امداد جاده ای در امر رسیدگی به حوادث و سوانح فعال بوده و در تصادفات با حضور بموقع و رها سازی مصدومان و گرفتاران موجب قوت قلب مردم وو تسکین آلام حادثه دیدگان شده اند.

استاندار آذربایجان شرقی روحیه ایثار و جانفشانی و احساس و عواطف نیروهای هلال احمر کشورمان را بر گرفته از آموزه های دینی دانست که اقدامات آنها را متمایز از امدادگران سایر کشورها کرده است.

مهندس محمود محمدی نسب هم در این دیدار با تجلیل از حمایت های همه جانبه استاندار از هلال احمر گفت: جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی یکی از جمعیت های فعال و موفق در امر امدادرسانی به حادثه دیدگان در سطح کشور بوده و در زلزله کرمانشاه مدیریت و امدادرسانی یکی از مناطق مهم کرمانشاه بخش ازگله به هلال احمر آذربایجان شرقی محول شده بود که بخوبی از عهده امدادرسانی بر آمدند.

وی با تقدیر ازاعتماد مردم آذربایجان شرقی به هلال احمر از کمکهای مردم استان به حادثه دیدگان و زلزله زدگان کرمانشاه تشکر کرد.

دبیرکل هلال احمر در ادامه به پروژه در دست احداث پایگاه پشتیبانی هلال احمر شمالغرب کشور در سعید آباد اشاره کرد و ابراز امیدواری نمود با حمایت های استاندار این پروژه امدادی به مرحله بهره برداری برسد.

محمدی نسب افزود: پایگاه پشتیبانی سعید آباد می تواند در مناسبتهای بین المللی تبریز با کشورهای اطراف هم ایفای نقش کند.