در دیدار مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان با رییس فدارسیون بین المللی کوهنوردی کشور مطرح شد: آموزش ۴۰۰ نفر از جوانان هلال احمر توسط فدراسیون کوهنوردی

ظهر امروز رییس فدراسیون بین المللی کوهنوردی و صعودهای ورزشی کشور در دیدار با مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گفت: 400 نفر از اعضای سازمان جوانان هلال احمر توسط فدراسیون کوهنوردی آموزش دیدند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ رضا فلاح مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان در این دیدار با اشاره به ارزش و جایگاه نجات جان انسان ها، خدمات بی منت و داوطلبانه نجاتگران و امدادگران هلال احمر افزود: یقینا تلاش و همت امدادگران در زمان امدادرسانی در زمان وقوع حوادث و بحران ها با تماشای یک کلیپ و مستند کوتاه به خوبی برای همگان معرفی و نمایش داده نمی شود و درک این موضوع مهم تر از هر چیز است.

فلاح با تاکید بر حفظ و نجات جان همنوع خاطرنشان کرد: خوشبختانه امروز تمامی پایگاه های امدادونجات جمعیت هلال احمر استان در زمینه آموزش، نیروی انسانی و تجهیزات بروز رسانی شده اند تا امدادرسانی به بهترین نحو ممکن صورت گیرد.

رییس فدارسیون بین المللی کوهنوردی کشور نیز ضمن تقدیر و تشکر از خدمات و اقدامات جمعیت هلال احمر بویژه در ماموریت های سخت و طاقت فرسا تشکر و قدردانی کرد و اظهار داشت: فدراسیون جهانی با توجه به ۴ اصل آموزش، ایمنی، محیط زیست و جوانان برنامه ریزی شده و فعالیت می کند.

رضا زارعی با اشاره به اینکه جوانان را باید از سنین کودکی و نوجوانی آموزش داد، افزود: سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در سال های اخیر در طی تفاهم نامه با فدراسیون؛ ۴۰۰ نفر از اعضای جوانان این سازمان آموزش های لازم را در زمینه آموزه های عمومی و تخصصی کوهستان، ارتفاع و شرایط ایمنی و بقا در کوهستان دریافت کردند.

وی با اشاره به همکاری جمعیت هلال احمر با فدراسیون بین المللی کوهنوردی در برگزاری دوره های آموزشی خاطرنشان کرد: اعضای تیم کوهنورد در سراسر کشور در عرصه بزرگ امدادونجات در زمینه امدادرسانی در حوادث کوهستان همراه جمعیت هلال احمر است.

رییس فدارسیون بین المللی کوهنوردی در پایان با اشاره به مهارت و توان امدادی امدادگران و کوهنوردان استان کرمان تصریح کرد: در زمینه برگزاری دوره های تخصصی کوهستان و ارتفاع و تکمیل سازه آموزشی ارتفاع در پایگاه جنوبشرق هلال احمر استان اعلام آمادگی کرد.

لازم به ذکر است این دیدار در محل پایگاه امدادونجات کوهستان صاحب الزمان (عج) شهرستان کرمان برگزار شد.