با حضور حامد عسکری شاعر ایرانی در موزه صلح جمعیت هلال احمر؛

تندیس جشنواره شعر فجر به نفع زلزله زدگان کرمانشاه اهدا شد

حامد عسکری شاعر ایرانی با حضور در موزه صلح جمعیت هلال احمر، تندیس جشنواره شعر فجر خود را به نفع زلزله زدگان کرمانشاه به موزه هلال احمر اهدا کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ مراسم اهدای تندیس هفتمین جشنواره شعر فجر حامد عسکری به موزه جمعیت هلال احمر ایران با حضور دکتر شهاب الدین صابونچی رئیس سازمان جوانان هلال احمر برگزار شد.
دکتر صابونچی رئیس سازمان جوانان هلال احمر در این مراسم، اهدای این تندیس را یک حرکت ابتکاری و ارزشمند در راستای احیا و تقویت ارزش های هلال احمر دانست و تاکید کرد: ارزش انعکاس و ترویج کارهای خیر و الگو ساز، کمتر از انجام کار خیر نیست چراکه اطلاع مردم از اموری که در آن نوع دوستی، بشر دوستی و انفاق نهفته است، فرهنگ بشردوستی را در جامعه نهادینه می کند.
وی در مورد اهدای تندیس سرو جشنواره فجر اظهار کرد: اهدای این تندیس کار بسیار ارزشمندی است چراکه انفاق از آنچه که دوست داریم جزء تعالیم دینی ماست.
در ادامه این جلسه حامد عسکری شاعر ایرانی تندیس خود را که برای خدمت به زلزله زدگان در صفحه مجازی اش به فروش گذاشته بود، به موزه جمعیت هلال احمر اهدا کرد.
حامد عسکری با اشاره به زلزله بم و خاطرات تلخی که از این زلزله هنوز در ذهن دارد، افزود: دوست داشتم هموطنان زلزله زده کرمانشاهی زودتر به زندگی عادی خود بازگردند به همین دلیل تندیس شعر فجر را به فروش گذاشتم اما با لطف و همدلی هموطنان و واریز کمک هایشان، توانستیم مبلغی حدود ۳۷ میلیون تومان ‌برای کمک به زلزله زدگان کرمانشاه و ساخت یک منزل مسکونی برای یکی از زلزله زدگان جمع آوری کنیم.
همچنین در پایان این نشست اعلام شد که تندیس زهره فخاری زواره، جوان برتر هلال احمر نیز برای کمک به زلزله زدگان کرمانشاه به فروش می رسد افراد برای مشارکت در این کار خیر می‌توانند با روابط‌ عمومی سازمان جوانان هلال احمر کسب اطلاع نمایند

.