۱۰۰ سفره مهربانی در ماه مبارک رمضان در استان زنجان برپا شد

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان گفت: ۱۰۰ سفره مهربانی از ابتدای ماه مبارک رمضان در استان زنجان برپا شده است.

به گزارش معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان زنجان؛ شهرام میرزایی در مراسم ضیافت سفره مهربانی استان افزود: طرح ملی همای رحمت برای کمک به نیازمندان اختصاص دارد و علاوه بر آن نیز چند طرح دیگر از جمله مراسم سفره های مهربانی ویژه ماه مبارک رمضان اجرا می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان با بیان اینکه بر اساس صحبت‌هایی که با دستگاه‌های متولی جمع‌آوری زکات صورت گرفته است، امسال جمعیت هلال‌احمر نیز نقش قابل توجهی در این خصوص خواهد داشت، افزود: خوشبختانه برگزاری سفره‌های مهربانی توفیقی است که هر سال به واسطه کمک خیرین نصیب جمعیت هلال‌احمر استان زنجان شده است.

میرزایی با یادآوری اینکه تا به امروز ۱۰۰ سفره مهربانی برای افراد تحت پوشش بهزیستی، کمیته امداد و نیز افراد تحت حمایت این جمعیت برپا شده است، خاطرنشان کرد: علاوه بر برپایی سفره‌های مهربانی، توزیع سبدهای غذا در قالب طرح همای رحمت نیز هر سال در ماه مبارک رمضان انجام شده و در این راستا ۳۰۰۰ سبد غذایی بین نیازمندان توسط داوطلبان و جوانان توزیع شده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای ماه رمضان بیش از سه هزار بسته اقلام غذایی تهیه و در اختیار خانواده های نیازمند استان قرار گرفته است، ادامه داد: در این طرح سبدهای غذایی شامل انواع مواد خوراکی همچون گوشت، مرغ، روغن، برنج، پنیر، خرما و قند بین خانواده‌های نیازمند توزیع می شود.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: برای اجتناب از اقدامات موازی و با تعامل و همکاری که بین این جمعیت و کمیته امداد و سازمان بهزیستی این استان انجام گرفته، اقلام غذایی، در اختیار خانواده های نیازمندی که تاکنون تحت پوشش نبوده اند، توزیع شده است.