ندای آزادی قدس در سراسر استان البرز

اعضای روزه دار جمعیت هلال احمر استان البرز همزمان با سراسر کشور در روز جهانی قدس برای حمایت از ملت مظلوم فلسطین به خیابان‌ها آمدند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان البرز؛ مهناز قائم پناه گفت: اعضای جوانان جمعیت هلال احمر سراسر استان البرز همسو با سایر دستگاه‌های خدمت رسان و هموطنان در راهپیمایی و نماز جمعه روز قدس شرکت کردند.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان البرز افزود: اعضای شهرستان‌های کرج، ساوجبلاغ، نظرآباد،اشتهارد، طالقان و فردیس چادرهایی را برای آموزش احیای قلبی ریوی و سایر اقدامات کمک‌های اولیه، کنترل قندخون، فشار خون، فضای دوستدار کودک، و مشاوره تغذیه ویژه روزه‌ داران برپا کردند.

وی اظهار کرد: بیش از ۲۰۰ تن از اعضای جمعیت هلال احمر شهرستان‌های استان البرز در فعالیت‌های روز قدس حضور داشتند.

جوانان هلال احمر ساوجبلاغ کشتار مردم بی پناه غزه را محکوم کردند

سید عابدین موسوی زاده گفت: جوانان هلال احمر با حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس با محکومیت کشتار مردم بی پناه غزه توسط رژیم غاصب صهیونیستی از مردم فلسطین حمایت کردند.

وی اظهار کرد: اعضای جوانان از آغاز راهپیمایی روز جهانی قدس تا پایان نماز جمعه در مسیر منتهی به مصلی امام خمینی (ره) شهر هشتگرد حضور داشتند.

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان ساوجبلاغ افزود: جوانان پرشور با سر دادن شعار و بر دست داشتن پوسترهابی اعتراض خود را نسبت به کشتار مردم بی دفاع فلسطین اعلام کردند.

وی در پایان با اشاره به برپایی چادر با اهداف متنوع در محل تجمع شهروندان بیان کرد: در این روز اعضای جوانان با برپایی ایستگاه‌ سلامت قندخون و فشار خون مراجعه‌کنندگان را کنترل کردند و کودکان در فضای دوستدار کودک، نقاشی‌هایی با موضوع صلح و دوستی و روز قدس کشیدند.

جوانان طالقانی به همشهریان خود خدمت‌رسانی کردند

علیرضا کلاته گفت: بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری روزقدس از مهمترین روزها بوده وتمام دستگاه های دولتی وغیردولتی باید دراین امرمهم حضور داشته باشند.

وی افزود: در اخرین جمعه ماه مبارک رمضان، مردم شهرستان طالقان با حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس مشت محکمی بر دهان استکبار زدند و با این حضور پرشور، لبیک دیگری به مقام معظم رهبری گفتند.

مسئول دفتر نمایندگی جمعیت هلال احمر شهرستان طالقان بیان کرد: اعضای جوانان، داوطلبان و امدادگران این جمعیت با برپایی ایستگاه سلامت درمصلی شهرستان قندخون و فشارخون مراجعه‌کنندگان را کنترل کردند.

وی با بیان اینکه هدف از حضور اعضای هلال احمر در راهپیمایی، آشنا سازی شهروندان با اصول و اهداف جمعیت بوده اعلام کرد: اعضای جوانان با حضور در چادرهای برپا شده اصول و اهداف جمعیت هلال احمر را بیان و به علاقمندان احیای قلبی ریوی را آموزش دادند.

کلاته اظهار کرد: امدادگران و نجاتگران با یک دستگاه آمبولانس، یک دستگاه خودرو پیکاپ و تجهیزات و کیف کمک‌های اولیه این مراسم را پوشش دادند.

وی عنوان کرد: اعضای واحد داوطلبان باطرح ملی همای رحمت کمک‌های مردمی را برای نیازمندان جمع‌آوری کردند.

کلاته در پایان برای اعضای جمعیت هلال احمر و کلیه خدمتگزاران جمهوری اسلامی ایران آرزوی توفیق و سعادت کرد.

در مسیرهای راهپیمایی شهرستان کرج ایستگاه سلامت برپا شد

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان کرج با اشاره به حضور تیم‌های جمعیت هلال احمر در طول مسیر راهپیمایی گفت: بیش از ۱۰۰تن از اعضای جمعیت هلال احمر این شهرستان در گروه‌های چهار نفره برای خدمت‌رسانی و پوشش امدادی از آغاز مراسم تا پایان نماز جمعه در مسیرهای منتهی به مصلی حضور داشتند.

وی افزود: پنج گروه دو نفره با دو دستگاه آمبولانس، دو دستگاه خودرو نجات و یک دستگاه موتورلانس در میان شهروندان آماده ارائه خدمات بودند.

سید فتح اله هاشم نژاد با بیان برپایی چهار چادر سلامت در سراسر شهرستان اظهار کرد: اعضا فشارو قند خون بیش از ۳۰۰ روزه‌دار را کنترل و با قرار دادن صندوق‌های همای رحمت کمک های مردمی را جمع‌آوری کردند.

وی درباره شرکت اعضا در نماز جمعه تصریح کرد: اعضای جوانان با اجرای برنامه‌های فرهنگی در مصلی به هموطنان خدمات ارائه دادند.

وی عنوان کرد: اعضا و امدادگران خانه‌های هلال کمالشهر و محمدشهر شهرستان کرج نیز در میان نمازگزاران حضور داشتند و با کنترل قند خون و فشار خون و آموزش کمک‌های اولیه به بیش از ۲۷۰ تن خدمات ارائه داند.

جوانان نظرآبادی به ظلم وخشونت اعتراض کردند

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان نظرآباد با اعلام این خبر گفت: اعضای جوانان روزه دار جمعیت هلال احمر شهرستان نظرآباد با حضور در مسیرهای اعلام شده راهپیمایی درکنار مردم این شهرستان برعلیه ظلم وخشونت اعتراض کردند.

وی با بیان آمادگی و استقرار نیروهای امداد و نجات شهرستان نظرآباد تصریح کرد: امدادگران و نجاتگران این جمعیت از صبح امروز در مسیرهای راهپیمایی روز جهانی قدس به‌وسیله یک دستگاه آمبولانس و دو دستگاه چادر امدادی مراسم را پوشش دادند.

علیرضا غلامپور شهری با اشاره به حضور امدادگران، جوانان وپزشک داوطلب جمعیت اظهار داشت: اعضا با برپایی چادر امدادی در مسیر منتهی به مصلی امام خمینی (ره) ومحل برگزاری نماز عبادی_سیاسی جمعه فشارخون بیش از ۱۰۰ مراجعه کننده را کنترل کردند و به روزه‌داران مشاوره تغذیه ویژه ماه مبارک رمضان دادند.

وی اظهار کرد: در راهپیمایی روز جهانی قدس شهرستان نظرآباد، اعضای کانون جوانان، دانشجویی، دانش آموزی، امدادگران، نجاتگران، پزشک داوطلب و کارکنان این جمعیت حضور داشتند.

غلامپور شهری افزود: اعضا در پایان مراسم با در گلزار شهدای گمنام هشت سال دفاع مقدس مصلی شهرستان نظرآباد تجدید میثاق کردند.

گفتنی است، در چهلمین راهپیمایی روز جهانی قدس ۲۰ کیف کمک های اولیه میان اعضای جوانان جمعیت هلال احمر توزیع شد تا درصورت نیاز بتوانند به روزه‌داران کمک‌رسانی کنند.

جوانان فردیسی به کشتار مردم بی دفاع فلسطین اعتراض کردند

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان فردیس گفت: در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، مردم شهرستان فردیس با حضور گسترده در مسیرهای منتهی به مصلی نماز جمعه یک بار دیگر مخالفت خود را با سیاست های رژیم صهیونیستی، اعلام کردند.

وی افزود: با تهمیدات صورت گرفته مسئولان جمعیت هلال احمر شهرستان فردیس، اعضای عضو این جمعیت در راهپیمایی روز قدس حضوری چشمگیر ی داشتند و با سر دادن شعار و بر دست داشتن پوسترهایی، اعتراض خود را نسبت به کشتار مردم بی دفاع فلسطین اعلام کردند.

اعضای هلال‌احمر اشتهارد در روز قدس حضوری پرشور داشتند

مرتضی غلامی، سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان اشتهارد بیان کرد: اعضای جوانان، داوطلبان و امدادگر جمعیت هلال احمر شهرستان اشتهارد در راهپیمایی روز جهانی قدس حضوری پرشور داشتند.

وی اعلام کرد: اعضا با یک دستگاه آمبولانس و برپایی ۲ چادر امدادی در طول مسیر راهپیمایی مستقر شدند.

وی افزود: قندخون و فشارخون مردم شهرستان اشتهارد به همت ۳۰ تن از اعضا کنترل شد.