مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر کرمان: آسیب‌های اجتماعی بزرگترین بحران‌ فرهنگی کشور

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کرمان در حاشیه بازدید از کارگاه پیگشیری از آسیب های اجتماعی در شهرستان رفسنجان گفت: امروز بحران‌های جمعیت هلال‌احمر به سیل و زلزله و... ختم نمی شود بلکه در جامعه بحران بزرگتری به عنوان آسیب‌های اجتماعی وجود دارد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ به مناسبت بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان با همراهی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه و رییس حراست این جمعیت، معاون سیاسی و امنیتی استاندار، فرماندار، رییس شورای شهر و بخشدار مرکزی رفسنجان و سایر مسئولین شهرستانی از غرفه کارآفرینی و کارگاه پیشگیری از آسیب های اجتماعی ویژه کودکان و نوجوانان که توسط اعضای جوانان جمعیت هلال احمر رفسنجان برگزار شده بود، بازدید کردند.

رضا فلاح مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان در طی بازدید از کارگاه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و غرفه کارآفرینی در شهرستان رفسنجان اظهار داشت: در کنار اقدامات جمعیت هلال احمر استان کرمان در سال ۹۶ در حوزه امدادونجات و آموزش برحسب ضرورت، این نهاد مردمی و عام المنفعه در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی نیز ورود پیدا کرده است.

فلاح با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص جدی گرفتن موضوع آسیب های اجتماعی توسط مسئولین و دستگاه ها بیان کرد: جمعیت هلال احمر استان کرمان در سال گذشته در اولین اقدام با اجرای طرح ملی پیمان (پیشگیری مؤثر از اعتیاد در جهت نشاط اجتماعی)؛ بیش از ۳ هزار و ۲۰۰ نفر از اعضای جوانان هلال احمر استان به عنوان سرگروه های پیمان آموزش دیدند و بیش از ۷۰ نفر به عنوان مربی در قالب کارگاه آموزشی تربیت کادر متخصص توانمند شدند.

وی با اشاره به برگزاری کارگاه های آموزشی در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی در ۹ مدرسه حاشیه شهر کرمان در سال ۹۶ تصریح کرد: بیش از یک هزار نفر از دانش‌آموزان در این کارگاه ها با سرفصل هایی از قبیل ارتباط موثر و مهارت های سبک زندگی و … آشنا شدند و همچنین والدین این دانش آموزان نیز در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی در خصوص نحوه ارتباط عاطفی بین والدین، فرزندان و مهارت‌های فرزندپروری نیز آموزش دیدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان به برگزاری کارگاه های کسب و کار خرد و کارآفرینی (بومینو) اشاره کرد و ادامه داد: این کارگاه ها با نگاه کارآفرینی خرد ویژه اعضای جوانان هلال احمر استان برگزار شدند.

رضا فلاح خاطرنشان کرد: در سال جاری آسیب‌های اجتماعی را در قالب طرح ملی خادم در دو محله امام حسن عسکری (ع) و سلسبیل کرمان شروع می‌کنیم و آموزش خانواده ها با استفاده از ظرفیت‌های اساتید دانشگاهی و آموزش و پرورش استان در این زمینه نیز انجام می‌شود.

فلاح ابراز داشت: در تفاهم‌نامه‌های جمعیت هلال احمر با ستاد مواد مخدر و وزارت کشور، طرح خادم گنجانده شده و با تامین اعتبار این آموزش ها به صورت چهره به چهره در استان صورت خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه امروز دیگر بحران‌های جمعیت هلال‌احمر به سیل و زلزله و… ختم نمی شود و بلکه در جامعه بحران بزرگتری به عنوان آسیب‌های اجتماعی وجود دارد، تأکید کرد: در این حوزه از معضل اجتماعی شاهد آسیب‌ جوانان در جامعه هستیم و بخشی از وظیفه ماست که برای پیشیگری از این آسیب‌ها کارهایی انجام دهیم.

بر اساس این گزارش؛ کارگاه پیشگیری از آسیب های اجتماعی از ابتدای ماه مبارک رمضان در محل حسینیه اباعبدالله شهر رفسنجان در حال برگزاری است که روزانه میانگین ۱۰۰ کودک و نوجوان از خدمات این کارگاه بهره مند می شوند.

لازم به ذکر است، در حاشیه این بازدید مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان با همراهی مسئولین استانی و شهرستانی در ضیافت افطاری در کنار امدادگران این جمعیت نیز حضور یافتند.