مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان: ۸۰۰ مادر خوزستانی با سبک های فرزندپروری آشنا شدند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: 800 نفر از مادران مناطق محروم و کم برخوردار اهواز با حضور در کارگاه های آموزش سبک های فرزند پروری با این نوع آموزش ها آشنا شدند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، دکتر علی خدادادی اظهار کرد: جمعیت هلال احمر خوزستان با هدف توانمندسازی مادران مناطق محروم و کم برخوردار و در راستای اهداف و ماموریت های بشردوستانه خود کارگاه آموزشی سبک های فرزندپروری را برای آنها برگزار کرد.

وی افزود: ۸۰۰ نفر از مادران مناطق محروم و کم برخوردار اهواز با حضور در کارگاه های آموزش سبک های فرزند پروری با این نوع آموزش ها آشنا شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان تصریح کرد: با توجه به تغییر و تحولات فرهنگی و اجتماعی که در جهان رخ داده و کشور ما هم از آنها متأثر است تربیت و پرورش فرزندان با پیچیدگی های روبرو شده است و همین امر تغییرات و نیازهای جدیدی را در نسل جدید ایجاد کرده است.

دکتر خدادادی گفت: اهواز با داشتن ۴۰۰ هزار حاشیه نشین بعد از مشهد دومین شهر حاشینه نشین کشور است و همین مسئله موجب ایجاد مشکلات و معضلاتی شده است.

وی ادامه داد: ساکنان مناطق محروم و کم برخوردار به دلیل فقر و محرومیت از آموزش های کافی در زمینه مسائل فرهنگی و اجتماعی برخوردار نیستند و این موضوع می تواند آسیب زا باشد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان با اشاره به نقش مادران در تربیت فرزندان صالح برای جامعه، گفت: مادران بیشترین و مهم ترین نقش را در تربیت فرزندان در خانواده و جامعه به دلیل حضور در خانه و به همان اندازه بیشترین سهم و تأثیر را در شکل گیری شخصیت کودکان دارند.