المپیادی با حضور غنچه های امدادگر استان مرکزی

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان مرکزی از برگزاری 2 المپیاد جوانه ها با حضور 50 غنچه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مرکزی؛ آرش اشتری در خصوص المپیاد جوانه های استان مرکزی گفت: ۲ المپیاد ویژه غنچه های هلال احمری در شهرستان های ساوه و اراک با حضور ۵۰ کودک آموزش دیده در زمینه های فرهنگی و امدادی برگزار شد.

وی افزود: در هر دو شهرستان پس از ارائه آموزشهای متناسب با شرایط سنی غنچه ها (۲۵ غنچه مهد و پیش دبستانی مشتاق شهرستان ساوه و ۲۵ غنچه مهد خاله شادونه شهرستان اراک) توسط مربیان جمعیت، المپیاد جوانه (جشنواره ورزشی_امدادی نونهالان هلال احمر) طی هفته گذشته برگزار شد.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان مرکزی تصریح کرد: با توجه به آموزش ها این المپیاد در آیتم هایی نظیر: حمل مصدوم، اطفاء حریق، کمک های اولیه، پناهگیری تخلیه اضطراری ایمن، آشنایی با شماره های اضطراری و خودروهای امدادی( ۱۱۲، ۱۱۵، ۱۱۰) آشنایی با نهضت صلیب سرخ و هلال احمر و… انجام شد.

آرش اشتری با اشاره به بنیادی کردن آموزش ها از کودکی و سنین پایین به عنوان هدف این المپیاد عنوان کرد: این آموزش ها توسط مربیان جمعیت هلال احمر و مربیان مهدها در تمامی مهد هایی که در شعب استان مرکزی با جوانان هلال احمر همکاری می کنند به غنچه هل ارائه می شود و تلاش می‌کنیم که تمامی مراکز مهد و پیش دبستانی سراسر استان مرکزی را در راستای این هدف پوشش دهیم.