ابتکارات متنوع چاشنی برگزاری المپیاد جوانه‎های هلال احمر در استان اصفهان

معاون امور جوانان استان اصفهان از برگزاری سومین جشنواره ورزشی، امدادی نونهالان هلال احمری استان اصفهان سرشار از طرح‎های ابتکاری، با حضور رئیس اداره پیش دبستانی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اصفهان؛ حیدرعلی خانبازی گفت: سومین المپیاد جوانه‎ها با همکاری ۹ شعبه و شهرستان‎های اردستان، تیران و کرون، دهاقان، سمیرم، گلپایگان، لنجان، نائین، نطنز و بادرود در این استان برگزار شد.

معاون امور جوانان استان اصفهان تشریح کرد: بیش از ۸۰۰ نفر عضو از ۱۴ کانون غنچه‎های هلال احمر سطح استان ضمن آشنایی با هانری دونان، تاریخچه و اصول صلیب سرخ جهانی و جمعیت هلال احمر، به صورت عملی با روش‎های پناهگیری، خروج اضطراری در زمان حوادث و کمک‎های اولیه آشنا شدند .

وی افزود: سومین المپیاد جوانه با حضور عباس محمدزاده؛ رئیس اداره پیش دبستانی سازمان جوانان افتتاح و پس از آن در ابنیه تاریخی دیگر شهرستان‎ها ویژه اعضای پرشور کانون‎های مختلف شهرستان برگزار شد.

خانبازی با اشاره به اجرای طرح‎های خلاقانه در این استان تصریح کرد: اجرای تمامی بخش‎های المپیاد با مشارکت غنچه‎ها به صورت نمایش، سرود و… در فضاهای مناسب آموزشی، به انتقال هر چه بهتر مفاهیم امدادی کمک شایسته‎ای کرد.

خانبازی تبیین کرد: مشارکت اعضای کانون‎های دانش آموزشی در امدادرسانی پس از مانور زلزله برای حفظ امنیت نونهالان، معرفی هانری دونان به صورت نمایش کودکانه، استفاده از گزارشگر کودک و اطلاع رسانی در شبکه‎های مختلف رسانه‎ای با هشتگ‎های مناسب از دیگر ابتکارات این استان بود.

خانبازی در پایان ضمن قدردانی از شعب مشارکت کننده در اجرای این طرح گفت: در پایان اجرای المپیاد در هر شعبه، گواهی المپیاد جوانه‎ها به اعضای شرکت کننده اهدا شد.