اولین نشست هم اندیشی رؤسای شورای دبیران شعب استان آذبایجان غربی‎

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی، اولین نشست هم اندیشی رؤسای شورای دبیران کلیه شعب استان امروز به میزبانی معاونت امور جوانان استان برگزار شد.

رؤسای شورای دبیران از طریق انتخابات کانون های چهارگانه (شورای دبیران، کانون ناجیان، کانون مربیان ، کانون داوطلبان جوان و گروه خبری منتخب میشوند و این انتخابات (کانون های چهارگانه و گروه خبری) طرحی بسیار خوب در جهت پیشبرد اهداف مقدس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی بوده که نه تنها در جذب اعضای جوان تأثیر زیادی را دارد بلکه فعالیت اعضای این سازمان را در عرصه های فرهنگی، آموزشی، اجتماعی پر رنگ تر کرده و جوانان را برای امورات تصمیم گیری آماده می کند.

دکتر حسن محمودی اصل زاده در این جلسه ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات اعضای جوانان گفت: جمعیت هلال احمر اولین ارگانی است که در حوادث اخیر به خوبی درخشیده و ایفای نقش کرده است، که این امر باعث جلب همگانی مردم شده که یک نقطه مهم در عضو پذیری در راستای سیاست های سازمان جوانان جمعیت هلال احمر می باشد.

وی افزود که فعال بودن تشکل های دانشجویی از مزایای بسیار خوبی برای دانشگاه ها محسوب می شود و اقدامات ارزشمند هلال احمر توجهات مسئولین دانشگاهی را نیز به خود جلب کرده و همین موجب شده که کانون های دانشجویی ما نسبت به سنوات قبل از فعالیت بیشتر و به لحاظ حقیقی از مزایای زیادی برخوردار هستند.

دکتر محمودی اصل زاده تشریح کرد: بر اساس دستور العمل کانون های چهارگانه، شورای دبیران باید به وظایف تعین شده عمل کنند تا به اهداف مد نظر در راستای اهداف والای سازمان جوانان برسند.

وی در ادامه افزود با توجه به حوادث به وقوع پیوسته اخیر در روستاها ، آموزش اصول هلال احمر و نهضت صلیب سرخ و نیز آموزش امدادی یکی از ضروریات بوده که به همت دبیران کانون های روستایی باید عملی شود.

نجف آذرنیوتور معاون امور جوانان استان آذربایجان غربی نیز ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات برای اعضای جوانان، از عملکرد رؤسای شورای دبیران شعب در راستای پیشبرد برنامه های سازمان جوانان خبر داد و گفت: فعالیت های اعضای سازمان جوانان را در سه مقوله( بخش اول ستاد استان، بخش دوم شعب، بخش سوم اعضای امور جوانان ) باید دنبال کرد.

وی افزود که دبیران جهت حرکت در راستای اهداف والای سازمان جوانان ، باید اعتماد رؤسای شعب رو به خود جلب کنند تا در مسیر حرکت در جهت برنامه های سازمان جوانان از پشتوانه و حمایت برخوردار شوند.