- سازمان جوانان جمعیت هلال احمر - http://rcsy.ir -

جوانان هلال احمر؛ داوطلبانی با عیار بالا / قدردانی از حضور تیمهای سحر در منطقه زلزله زده کرمانشاه

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر؛ دبیرکل جمعیت هلال احمر در این دیدار با درود بیکران به روح پرفتوح امام خمینی و آرزوی توفیق روز افزون برای جوانان و ابراز خرسندی در این مکان مقدس تصریح کرد: خرسندم که در این ماه مبارک در این مکان مقدس حاضریم و در زنجیره‌ای که هر سال در مراسم ارتحال حضرت امام(ره) را برگزار می‌کنند، نقش کوچکی داریم و امسال نیز تمام قد در خدمت هستیم.

مهندس محمدی‌نسب با معرفی حاضرین در برنامه تصریح کرد: افراد حاضر در این برنامه، نمایندگان ده‌ها هزار جوان ایرانی هستند که در سراسر کشور به صورت داوطلبانه فعالیت می‌کنند و سازمان جوانان در حوزه‌های فرهنگی و انتشار مفاهیم مقدسی چون صلح، نوعدوستی و کمک به بشردوستی حضور دارند.

وی با اشاره به فعالیت تیم‌های سحر در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه گفت: تیم‌های عملیاتی سحر در راستای خدمت به همنوع، از همان روز‌های اول پس از زلزله، در کرمانشاه حضور داشتند و با حضور در حادثه سقوط هواپیما نیز برای کاهش غم و اندوه بازماندگان تلاش می‌کنند و با وجود شرایط سخت، همچنان پای کار هستند و با جان و دل، داوطلبانه و بدون هیچ چشمداشت مالی به مردم خدمت می‌کنند و در ساختار جمعیت هلال احمر از هر ۱۰۰ نفر ۹۷ نفر داوطلب هستند و چشم داشت مالی ندارند، و همین ارزش کارشان را بالا میبرد.

وی با تاکید بر ضرورت توجه به جوانان تشریح کرد: بیش از ۵۰ درصد جمعیت ما، جوانان کمتر از ۳۰ سال هستند و وجود این جوانان برای کشور ما یک سرمایه است و باید به سمتی برویم که فضا، سرمایه، امکانات کشور، رشد و حضور جوانان را فراهم کند.

وی افزود: همه از مشارکت جوانان سخن زیاد گفتند اما جای کار زیاد است و باید میدان‌های واقعی که فرصت آزمون و خطا وجود داشته باشد برای جوانان فراهم شود تا در محیط پیرامون فعالیت داشته باشند. لازم است تا میدان برای فعالیت جوانان بازتر و امکانات هم فراهم شود تا فرصت ظهور و بروز استعدادها ایجاد شود. تا خود باوری در جوانان شکل گیرد.

محمدی‌نسب با تاکید بر اهمیت فعالیت جوانان در سراسر جهان تشریح کرد: در همه جای دنیا این میدان‌ها به شکل فعالیت‌های داوطلبانه برای جوانان وجود دارد و جوانان در همه عرصه‌ها دست بالا میبرند و حاضر به کمک هستند و نیاز است تا فضاهای مختلف را با نیروی جوانی تجربه کنند و در تعیین سرنوشت اجتماعی خود و جامعه مشارکت داشته باشند چرا که در سال‌های آینده همین جوانان مدیران ارشد کشور خواهند بود.

وی اعتماد به نسل جوان را مطابق با سنت پیامبر و آموزه‌های دینی ما دانست و تاکید کرد: نیاز حاکمیت است که به جوانان اعتماد کند و فرصت دهد و این سنت الهی است و جوانان روز به روز بزرگتر شده و شرایط کشور عوض خواهد شد و باید جوانان با تجربه بیشتر باشند تا بتوانند مدیران موفق آینده شوند و این بستر در جمعیت هلال احمر آماده است و باید فضا فراهم شود.

دبیرکل با اشاره به شناخت عمومی جامعه از جمعیت هلال احمر گفت: آنچه امروز مردم در مورد هلال احمر بیشتر می‌بینند و اطلاع دارند، حضور در عرصه حوادث است اما مهم‌تر از آن، این پشتوانه فکری و فرهنگ نوع‌دوستی، بشردوستی و خدمت به بشریت است که به صورت سنتی در فرهنگ و دین و آیین ما وجود دارد و مطابق با سیره پیامبر است اما نیازمند این است که بار دیگر این آموزه‌ها را مرور کرده و تقویت و تمرین کنیم تا دست هم را بگیریم و شانه خود را زیر بار یکدیگر ببریم تا این حس به سراسر جامعه سرایت کند.