- سازمان جوانان جمعیت هلال احمر - http://rcsy.ir -

مسئولیت دهی به جوانان از مصادیق ادامه دادن راه امام راحل/ قرائت میثاق نامه در جماران؛ تجدید پیمان جوانان هلال احمر با یادگار امام و آرمانهای انقلاب

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر؛ به مناسبت بزرگداشت بیست و نهمین سالگرد عروج ملکوتی معمار کبیر انقلاب، ۴۰۰ نفر از جوانان هلال احمری از استانهای تهران، مرکزی، قم، البرز،قزوین و سمنان به همراه مسئولان و همکاران سازمان جوانان با حضور در حسینیه جماران، ضمن دیدار با حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی، ضمن قرائت میثاق نامه با آرمانهای ایشان تجدید میثاق کردند.

در این برنامه دکتر شهاب الدین صابونچی،رییس سازمان جوانان هلال احمر، ضمن ابراز خرسندی از اولین دیدار خود با اعضای منتخب سازمان با اشاره به تقارن ۲۹مین سالگرد ارتحال امام(ره) و سقف ۲۹ سالگی عضویت اعضای جوان در سازمان جوانان اظهار داشت: اعضای جوان زمان حیات حضرت امام را درک نکردند ولی  برکات وجودی ایشان هنوز پابرجاست و بر همین اساس این جوانان اکنون نیز با علاقه و انگیزه در این مکان مقدس حضور می‌یابند.

وی افزود: در زمان جنگ تحمیلی، رزمندگان و‌جوانان با حضور در همین مکان مقدس از انفاس قدسی حضرت امام(ره) بهره میبردند و با همین پشتوانه، با حداقل امکانات ایستادند و در برابر قدرت‌های بزرگ دنیا مقاومت کردند.

دکتر صابونچی با تاکید بر اهمیت تجدید میثاق با آرمان‌های امام راحل و با اشاره به سخنان ایشان تاکید کرد: حضرت امام با آینده‌نگری،از ابتدای نهضت اسلامی به جوانان ایمان داشته و فرمودند سربازان من الان در گهواره‌ها هستند و بعدها نیز تاکید داشتند که امید من به دبستانی‌هاست و این بخشی از سیره عملی حضرت امام(ره) است.

وی خدمت به کشور و همنوع و تلاش برای کاهش آلام افراد جامعه را در راستای همین سیره امام دانست و ادامه داد: ما جوانان باید با آرمان‌های امام تجدید عهد کنیم اما قدم فراتر می‌گذارم و تاکید میکنم که مسئولین هم باید با سیره عملی امام تجدید میثاق نمایند.

وی افزود: حضرت امام(ره) بیشترین مسئولیت‌ها را به جوانان می‌سپردند. جوانان ما می‌توانند و انگیزه دارند و پای کار مردم و مسئولیت‌ها هستند و به دنبال صلح، خدمت به همنوع و کاهش آلام هستیم و امیدوارم با همکاری هم و با محوریت جوانان حاضر در این مراسم بتوانیم در این مسیر مهم گام برداریم.