برنامه‌های سازمان جوانان هلال احمر در بزرگداشت ارتحال حضرت امام خمینی(ره) اعلام شد

همزمان با بزرگداشت بیست و نهمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)، سازمان جوانان جمعیت هلال احمر به مظور آشنایی وارتباط هرچه بیشتر اعضای داوطلب با افکار، اندیشه ها و آرمان‌های رهبر کبیر انقلاب اسلامی، اجرای ویژه برنامه‌های متنوع و مرتبطی را در دستور کار خود قر ار داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان هلال احمر، شهاب الدین صابونچی با اعلام این خبر افزود: مراسم تجدید میثاق با آرمان‌های حضرت امام خمینی(ره) با حضور ۴۰۰ نفر از اعضای جوان داوطلب استان‌های البرز، تهران، سمنان، قزوین، قم ومرکزی در حسینیه جماران و دیدار با یادگار گرامی امام (ره)، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاج سیدحسن خمینی روز سه شنبه ۸ خرداد ماه برگزار می شود.

رییس سازمان جوانان ادامه داد: ضمن ابلاغ دستورالعمل ستاد بزرگداشت حضرت امام (ره) واسامی روزهای هفته به استان­ها، فضاسازی محیطی و تبلیغاتی کانون‌ها و شعب، برگزاری مسابقات کتابخوانی با محوریت کتاب زندگی به سبک روح‌اله و وصیت‌نامه ایشان و برگزاری همایش و سخنرانی با موضوعاتی همچون (امام و جوانان، امام و نوع‌دوستی، امام و نیکوکاری، امام و مکارم اخلاقی و …) با حضور اساتید مختلف از جمله برنامه هایی است که برای بزرگداشت سالگرد ارتحال امام (ره) درنظر گرفته شده است.

وی با اشاره به حضور همه ساله جوانان هلال احمری در حرم مطهر امام خمینی (ره) همزمان با روز ۱۴ خردادماه، خاطرنشان کرد: امسال نیز همکاران، اعضای جوان و امدادگران استانهای همجوار در قالب کاروان های زیارتی در حرم مطهر حضور خواهند داشت. همچنین مراسم استقبال از زائرین حرم امام خمینی(ره) با برپایی ایستگاه صلواتی در مسیر کاروان‌ها اجرا خواهد شد.

صابونچی افزود: در طول مسیرهای منتهی به حرم امام خمینی (ره) نیز چادرهای ایمنی و سلامت جهت خدمت‌رسانی به زائران در قالب خدمات امدادرسانی، اطلاع‌رسانی و راهنمایی زائرین، کمک به ایجاد نظم و تسهیل تردد زائران، همکاری در دریافت و تحویل امانات با مسئولین و متولیان امر و مستقر خواهند شد.

وی در پایان گفت: بخشی از برنامه ها نیز به ابتکار استان ها و شهرستان های سراسر کشور با استفاده از نظر اعضا، در قالب فعالیت های فرهنگی، اجرا می شود.