جوانان هلال احمر کرجی برای جلوگیری از اعتیاد هم پیمان شدند‎

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان کرج از برگزاری نشست آموزشی توجیهی طرح ملی پیمان ویژه اعضای جوانان این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان البرز؛ سید فتح اله هاشم نژاد در ارتباط با آغاز طرح ملی پیمان گفت: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر ورود کلیه دستگاه‌ها برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، تفاهم نامه ۳ جانبه ای میان هلال‌احمر، وزارت کشور و سازمان مبارزه با مواد مخدر با عنوان طرح پیمان امضا شد.

وی افزود: تغییر نگرش و تقویت رفتارهای محافظت کننده، افزایش خود مراقبتی و کاهش گرایش به اعتیاد در نوجوانان و جوانان از هدف‌های طرح ملی پیشگیری موثر از اعتیاد در جهت نشاط اجتماعی است.

وی بیان کرد: نشست آموزشی توجیهی طرح پیمان با حضور ۳۰ تن از اعضای جوانان با هدف ارتقا سطح آگاهی نوجوانان و جوانان درباره اعتیاد و پیشگیری از آن، تربیت و آموزش جوانان و ارتقا سطح دانش، در سالن اجتماعات جمعیت هلال احمر شهرستان کرج برگزار شد.

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان کرج با اشاره به اینکه تسهیل‌گر این شهرستان اعضا را با طرح آشنا کرد، تصریح کرد: اعضا پس از آشنایی با یکدیگر و تشکیل دو گروه ۱۵ نفره راهکارها و طرح های خود را برای شناسایی مناطق آسیب پذیر و جلوگیری از اعتیاد به مصرف دخانیات و مواد مخدر از سنین پایین ارائه کردند