دومین دوره انتخابات مجمع دبیران دانشجویی و جوانان جمعیت هلال احمر ایلام برگزار شد/جوانان سرمایه اجتماعی هر کشور هستند

دومین دوره انتخابات مجمع دبیران کانون های دانشجویی و جوانان جمعیت هلال احمر ایلام با حضور نماینده سازمان جوانان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران٬ مدیر عامل جمعیت استان، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت استان، معاون امور جوانان، هیئت نظارت بر انتخابات مجمع دبیران استان، کارشناسان ستادی و دبیران کانون های دانشجویی و جوانان استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر جمعیت هلال احمر ایلام، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان ایلام ضمن خیر مقدم و تشکر از حضور جناب آقای نعمتی نماینده سازمان جوانان بیان کرد: آقای نعمتی سالیان سال است که در عرصه فعالیت های جوانان در جمعیت حضور فعال دارند و از کارشناسان ارزشمند این حوزه هستند.

حسین عارفی با بیان اینکه در همه عرصه های سخت این مملکت حضور جوانان موثرترین حضورها بوده و همه باب های این مملکت به دست جوانان فتح شده، افزود: حضور جوانان در عرصه های مختلف امروزه در تمام دنیا چه در کشورهای پیشرفته و چه در کشورهای جهان سوم، جوانان سرمایه های اجتماعی این کشور ها هستند.

وی در ارتباط با آسیب های اجتماعی که در مملکت ما مطرح است اظهار کرد: فعالیت ها و برنامه ریزی های هلال احمر از همان دوران مهد کودک جوانان را به سمت فعالیت های بشر دوستانه سوق می دهد که اوج و تبلورش در کانون های است که در حوزه جوانان فعالیت دارند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ایلام با توجه به اینکه استان ایلام یک استان حادثه خیز است تاکید کرد: ما به حضور شما جوانان در عرصه های سخت ، حوادث و سوانح به جد نیاز داریم و دست نیازمان را خصوصاً به سمت دبیران کانون های دانش آموزی و دانشجویی و کانون های آزاد دراز می کنیم.

عارفی افزود: در صورت اعلام آمادگی کانون ها در ارتباط با آموزش های امدادی و اینکه فراگیر داشته باشند به صورت۱۰۰ درصد حمایت و پشتیبانی می کنیم.

نشاط و پویایی و استعداد جوانان ایرانی در دنیا شگفت آور است
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت استان با بیان اینکه انشالله انتخابات دومین دوره استانی مجامع دبیران کانون های دانشجویی و جوانان در جهت جوان یابی و جوان باوری جمعیت هلال احمر گام برداریم به حدیثی از امام صادق (ع) اشاره کرد و گفت: جوانان را دریاب زیرا آنان سریع تر به کار خیر روی می آورند و هر جایی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران جوان باوری بوده جوانان آنجا معجزه آثا نقش آفرینی کردند و هر جا جوانان مسئولیت بر عهده گرفتند خوب خودشان را نشان دادند.

حاج آقای الیاسی با اشاره به نقش ارزشمندی که جوانان در همه حوزه ها مخصوصاً تشکل ها و کانون های جوانان به عمل می آورند که این انرژی مضائفی را به جمعیت تزریق می کند، گفت: یکی از توفیقات جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران این است که سازمانی به نام سازمان جوانان دارد که مجموعه جمعیت هلال احمر را بارور، با نشاط و شاداب کرده است.

وی با بیان اینکه نشاط و پویایی و استعداد جوانان ایرانی در دنیا شگفت آور است تصریح کرد: فرماندهان پیروزی بزرگ عملیات آزاد سازی خرمشهر جوانانی بودند که کمتر از ۳۰ سال سن داشتند.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان ایلام ضمن خوش آمد گویی به نماینده سازمان جوانان گفت: این انتخابات قرار شد که دو هفته پیش برگزار شود اما به خاطر اینکه خیلی از دوستان در دوره های کشوری بودند به امروز موکول شد.

علی اصغر علی اکبری با اشاره به اینکه یک دوره این انتخابات برگزار شد بیان کرد: در سطح استان نماینده ها معرفی شدند و در بعد کشوری مجمع کلی به وجود آمده که پل ارتباطی بین شهرستان با استان و استان با کشور است.

علی اکبری با بیان اینکه در این انتخابات دبیران کانون های دانشجویی سراسر استان و دبیران کانون های جوانان حضور دارند اظهارکرد: در کانون های جوانان ۱۰ نفر و در کانون های دانشجویی ۸ نفر نامزد داریم که از هر کانون ۵ نفر اصلی و ۲ نفر علی البدل انتخاب می شوند.

آقای نعمتی نماینده سازمان جوانان ضمن تشکر از کادر جمعیت هلال احمر استان که با صمیمیت و با وجود شرایطی که در ماه مبارک رمضان است توانستند این برنامه رو به خوبی مدیریت کنند اظهار کرد: آقای صابونچی هم خودشان جوان هستند و هم خیلی دوست دارند کار با راستی آزمایی و شتاب بیشتری شکل بگیرد، به این خاطر لازم است بچه های مجمع شورای مرکزی به معاون امور جوانان استان کمک کنند تا در خصوص بحث راستی آزمایی و فعال سازی کانون ها بتوانیم هم کانون های جوانان و هم دانشجویی را به حداکثر فعالیت برسانیم.

نماینده سازمان جوان با بیان اینکه افرادی را انتخاب کنید که فرصت مناسبی داشته باشند و در جمعیت استان حضور یابند تاکید کرد: حضور شما در مرکز استان و ایده ها و برنامه های شما برای ما می تواند تحول ایجاد کند و این ایده و نو آوری است که باعث نشاط در کار می شود.

وی در پایان افزود: انتظاراتی که از دبیر و نائب دبیر و اعضای شورا داریم این است که مشکلاتی که در شعب است را بررسی کنید که با کمک رئیس سازمان جوانان و با جدیدت ایشان این مشکلات حل خواهند شد.

در ادامه رای گیری انجام شد و نتایج به شرح ذیل می باشد:
نتایج آرا دومین دوره مجمع استانی دبیران کانون های جوانان
آرش خدادی
سمیر صادقی
خلیل حسین فر
سالار فتحی
هانیه ارغند
احمد خوب آیند (علی البدل اول)
کلثوم حاثلی (علی البدل دوم)
نتایج آرا دومین دوره مجمع استانی دبیران کانون های دانشجویی
حسین پیری
معصومه مظفروند
علی گل محمدی
محسن نصیری
زاهد معصومی
مریم کرد (علی البدل اول)
کریم ذوالفقاری (علی البدل دوم)