انتخابات مجامع هویت بخشی به جوانان در تصمیم گیری ها

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان تاکید کرد: انتخابات مجامع دانشجویی و جوانان سازمان جوانان هلال احمر بستری مناسب برای مشارکت جوانان در برنامه ریزی فعالیت های سازمان جوانان است.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور جوانان استان چهارمحال و بختیاری؛ دومین دوره انتخابات مجمع دبیران با حضور رئیس اداره اردو‌ها و مسابقات سازمان جوانان خانم والی به عنوان نماینده سازمان جوانان در انتخابات استان، محمدرضا عرب معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان چهارمحال و بختیاری و رئیس کمیته اجرایی انتخابات مجامع، حجت السلام و المسلیین جعفری نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان و خانم کوهی رئیس هیئت نظارت بر انتخابات و جمعی از مسئولین استانی برگزار شد.

محمدرضا عرب ضمن قدردانی از حضور و فعالیت دبیران استان با اشاره به برگزاری دور دوم انتخابات مجامع گفت: دور دوم انتخابات در بین۹نفر از کاندیداهای دبیری کانون های جوانان استان و ۹نفر از کاندیداهای دبیری کانون های دانشجویی استان با حضور ۳۵ نفراز دبیران استان برگزار گردید. دبیران برگزیده کانون جوانان و دانشجویی استان در انتخابات دور اول مجامع توانستند به عنوان نماینده استان به مجمع کشوری کانون های دانشجویی و جوانان راه یافته و در تصمیم گیری های سازمان جوانان نقش موثر داشته باشند.امید است امسال هم نمایندگانی از استان راهی مجامع کشوری شوند.

عرب افزود: انتخابات مجامع دانشجویی و جوانان سازمان جوانان هلال احمر بستری مناسب برای مشارکت جوانان در برنامه ریزی فعالیت های سازمان است که این امر باعث شکوفایی وهویت بخشی به جوانان عضو در کانون های جوانان و دانشجوئی می شود و دبیران کانون ها به عنوان نمایندگان اعضا با حضور در مراکز امور جوانان و ستاد استان نقش بسزایی در تصمیم گیری ها دارند.

وی درادامه به روند برگزاری انتخابات اشاره کرد و گفت: کاندیداهای دومین دوره انتخابات مجامع دانشجویی و جوانان در زمان مشخص به معرفی برنامه های خود برای پیشبرد اهداف سازمان جوانان پرداختند و سپس انتخابات برگزار شد. و خانم سهیلا برخورداری به عنوان دبیر کانون های جوانان استان و خانم نیلوفر کیانی به عنوان دبیر کانون های دانشجویی انتخاب شدند.
جوانان نقش موثری در راه پیشرفت و توسعه کشوردارند
والی نماینده سازمان جوانان در جمع دبیران جوانان ودانشجویی معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان چهارمحال و بختیاری گفت: هدف اصلی از برگزاری انتخاب اعضای مجامع چه در سطح استانی و چه در سطح کشوری درواقع تقویت نقش مسئولیت پذیری،تصمیم گیری و تصمیم سازی جوانان در برنامه های مختلف جمعیت هلال احمرو فعالیت های عام المنفعه و بشر دوستانه است.

وی ادامه داد: درواقع ما بر این باور هستیم که جوانان نقش موثری در راه پیشرفت و توسعه کشور می توانند داشته باشند و مولفه اصلی توسعه مشارکت است، مشارکتی که اعضا داوطلبانه و آگاهانه در همه فعالیت های امدادی عام المنفعه و خدمات اجتماعی حضور پررنگ داشته باشند و از طریق مجامع بتوانم در بحث برنامه ریزی های راهبردی و اساسی فعالیت های سازمان نظرات دبیران را داشته باشیم.

والی افزود: اعضای شورای مرکزی و اعضای مجامع نمایندگان سازمان جوانان در استان ها هستند. ما می توانیم ساختار مند از طریق مجامع نظرات و ایده های اعضا را دریافت کرده و برای برنامه ریزی فعالیت ها ازآن ها استفاده می کنیم درواقع معتقد هستیم جوانان نیازهای فعالیتی خود را بهتر می دانند.