- سازمان جوانان جمعیت هلال احمر - http://rcsy.ir -

از برپایی ایستگاه سلامت تا برگزاری اردوی ایران مرز پرگهر در سیرجان

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر شهرستان سیرجان؛ سید حسین حسینی ضمن تبریک روز جهانی صلیب سرخ و هفته هلال احمر بیان کرد: اعضای جوانان، امدادگران، داوطلبان و پرسنل این جمعیت در نماز جمعه شرکت کردند.

حسینی در پیش از خطبه های نمازجمعه به تشریح فعالیت های هلال احمر پرداخت و افزود: این جمعیت با دارا بودن سه درمانگاه موقوفه، سه پایگاه بین جاده ای و یک داروخانه از شعب مهم جمعیت هلال احمر استان به شمار می آید.

وی در ادامه با اشاره به برپایی ایستگاه سلامت در حاشیه نمازجمعه خاطرنشان کرد: در این ایستگاه پزشکان داوطلب و جوانان جمعیت هلال احمر سیرجان مستقر شدند و نمازگزاران مراجعه کننده به این چادر را به صورت رایگان ویزیت کردند.

وی به برگزاری اردوی ایران مرزپرگهر ویژه اعضای جوانان این جمعیت اشاره کرد و ادامه داد: در این اردو ۴۰ نفر از اعضای جوانان که در طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی با جمعیت هلال احمر همکاری داشتند، حضور یافتند.

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان سیرجان در پایان تصریح کرد: در این اردوی علمی اعضا از نزدیک در بازدید از شرکت صنعتی و معدنی گل گهر سیرجان با فرآیند گندله سازی، برداشت سنگ آهن و سایر قسمت کارخانه آشنا شدند.

لازم به ذکر است اعضا پس از بازدید از این کارخانه؛ قبور مطهر ۲ شهید گمنام در محل ورودی گل گهر سیرجان را زیارت، غباروبی و عطرافشانی کردند.