برگزاری کارگاه استارت آپ کارآفرینی ویژه دبیران فعال کانون های دانشجویی و جوانان استان آذربایجان غربی‎

کارگاه آموزشی استارت کارآفرینی و مبانی کسب و کار ویژه دبیران فعال کانون های دانشجویی و جوانان استان به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی؛ مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی در مراسم افتتاحیه این کارگاه گفت: یکی از بزرگترین دغدغه های جوانان امروزی ایجاد اشتغال و کسب و کار می باشد، بنابر این جوان نیاز مبرم به امنیت شغلی دارد تا یک کسب و کار را شروع و در جهت گسترش آن گام بردارد، و حضور در این کارگاه های اموزشی جوانان را برای امورات شغلی آماده و تقویت می کند.

دکتر محمودی اصل زاده یکی از اهداف سازمان جوانان جمعیت هلال احمر را تعلیم، تربیت و مشارکت جوانان در تصمیم گیری های بزرگ و مدیریت پروژه های عظیم کشوری بیان کرد.

وی اظهار داشت که بهره مندی از نیروی مضاعف جوانان و مداخله جوانان در امورات تصمیم گیری، موجب کاهش آسیب های اجتماعی می شود.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری آذربایجان غربی در مراسم افتتاحیه این کارگاه بیان کرد که، یکی از محسنات این دوره های آموزشی این است که جوان دید وسیع تری نسبت به انتخاب شغل و اشتغال زایی پیدا میکند.

دکتر محمدی در رابطه با اینکه استان آذربایجان غربی امسال جزو سه استان برتر در پذیرش مسافر بود، گفت: استان آذربایجان غربی در زمینه گردشگری و توریستی، از منابع طبیعی بسیار وسیعی برخوردار می باشد و این نیاز می طلبد که جوانان جهت کارآفرینی و اشتغال زایی از این منابع داخلی نهایت استفاده را بکار گیرند.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر این استان در خصوص برگزاری این کارگاه گفت: این کارگاه با حضور۶۰ نفر از دبیران فعال کانون های دانشجویی و جوانان این استان، با شعار جوانان، مشارکت، مسئولیت پذیری به مدت ۴روز در قالب تفاهم نامه ۲ جانبه با همکاری وزارت کشور در مرکز استان برگزار شد.

آذرنیوتور هدف از برگزاری این کارگاه های آموزشی را، تقویت، خودباوری و در نهایت آگاهی جوانان از استعداد و توانمندی خود عنوان کرد.

در حاشیه این کارگاه از کارآفرین نمونه کشوری و مؤسس شرکت محصولات لبنی میرنجمی استان آذربایجان غربی تقدیر بعمل آمد.