۱۶ تیم برگزیده طرح ملی دادرس استان البرز به رقابت پرداختند

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان البرز از برگزاری ششمین مرحله استانی المپیاد مهارت‌های امدادی دادرسان هلال احمر در این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان البرز؛ مهناز قائم پناه گفت: طرح دادرس هرساله با هدف ترویج فرهنگ سلامت و آموزش مهارت‌های امدادی به دانش آموزان برای مقابله با حوادث، در مدارس سراسر کشور اجرا می شود..

وی با اشاره به اینکه تیم‌های شرکت کننده مرحله استانی ششمین المپیاد آماده استان البرز از ۱۴دانش آموز تشکیل شده است، اظهار کرد: ۱۶تیم منتخب شهرستان‌های استان، به تعداد ۲۲۴دانش آموز دختر و پسر به مدت ۲روز در مرکز آموزشی_رفاهی ایران مهر آموزش و پرورش ناحیه ۴کرج حضور داشتند.

قائم پناه بیان کرد: در این المپیاد دانش آموزان پس از آزمون کتبی در ۸ رشته پانسمان و بانداژ، اسکان اضطراری، پناه گیری و خروج ایمن، حمل مصدوم، شکستگی و آتل بندی، اطفاء حریق، ارزیابی و کنترل علائم حیاتی و احیای قلبی ریوی با یکدیگر رقابتی دوستانه کردند.

وی تصریح کرد: از بین تیم های شرکت کننده مدرسه کاشانی پور در بخش برادران و احمدی روشن در بخش خواهران از شهرستان فردیس رتبه نخست را در این المپیاد دانش آموزی کسب و به مرحله کشوری راه پیدا کردند.

قائم پناه افزود: مدرسه میرحبیبی ناحیه ۴کرج و مدرسه علی ابن ابیطالب ناحیه ۳کرج در بخش پسران رتبه دوم و سوم را کسب کردند و در بخش دختران، مدرسه زینبیه اشتهارد و مدرسه علامه جعفری ناحیه ۴کرج مقام دوم و سوم را بدست آوردند.

وی ادامه داد: دادرسان مدرسه کاشانی پور شهرستان فردیس و شهید اسحاقی شهرستان طالقان در بخش برادران و خواهران به عنوان تیم اخلاق در این المپیاد معرفی شدند.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان البرز در پایان عنوان کرد: سال گذشته تیم دادرس مدرسه زینبیه شهرستان اشتهارد و مدرسه کاشانی پور شهرستان فردیس به عنوان نمایندگان هلال احمر این استان در گروه دختران و پسران موفق به کسب مقام دوم کشور در پنجمین المپیاد دادرس شدند.

بر اساس این گزارش معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان سمنان،رئیس اداره سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان البرز، مسئولان امور جوانان و کارشناسان آموزش و پرورش شهرستان‌ها در این برنامه حضور داشتند.