ششمین المپیاد آماده استانی در استان قزوین برگزار شد

ششمین المپیاد آماده استانی در استان قزوین در تاریخ 24 و 25 اردیبهشت ماه در جمعیت هلال احمر استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان؛ در این المپیاد تعداد ۱۱۲ دانش آموز دختر در قالب ۸ تیم دادرس و تعداد ۱۲۶ دانش آموز پسر در قالب ۹ تیم دادرس با یکدیگر به رقابت پرداختند.

دانش آموزان پس از انجام آزمون کتبی در ایستگاههای آزمونهای عملی و تخصصی که عبارت بودند از: بانداژ و پانسمان ، چادر زنی، حمل مصدوم، اطفاء حریق، اسکان اضطراری و پناه گیری و خروج ایمن آموخته های خود را به معرض نمایش گذاشتند.

معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان قزوین در مصاحبه خبری، هدف از برگزاری این المپیاد را آماده سازی دانش آموزان دررویارویی با حوادث عنوان کرد و گفت: برای جامعه ای که در مخاطره حوادث مختلف می باشد آمادگی همه اعضاء خانواده الزامی است و در هر خانواده باید یک امدادگر باشد.

این المپیاد مورد بازدید مدیر کل جمعیت استان، معاون عمرانی استاندار ، مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری و همچنین مدیر کل آموزش و پرورش استان و جمعی دیگر از مسئولین استان و شهرستان قرار گرفت. وهمچنین سرکار خانم پاکبین معاون جوانان استان همدان به عنوان ارزیاب این المپیاد در مسابقات حضور و آن را مورد ارزیابی قرار دادند.

در پایان المپیاد و در مراسم اختتامیه تیمهای اول تا سوم و بشردوستی برگزیده و جوائزی به همراه لوح تقدیر و تندیس المپیاد به نفرات تیمها اهدا شد.