المپیاد جوانه در آذربایجان شرقی

نونهالان عضو هلال احمر شهرستان تسوج المپیاد جوانه ها را با حضور مسئولین شهرستانی و استانی برگزار کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی، رئیس جمعیت هلال احمر تسوج تشریح کرد: هدف از جشنواره ورزشی امدادی نونهالان هلال احمر، آشنایی نوآموزان با تاریخچه جمعیت هلال احمر و نهضت جهانی صلیب سرخ و ارائه آموزش‌های امدادی است.

علیرضا داغستانی رئیس جمعیت هلال احمر تسوج افزود: سومین المپیاد جوانه تحت عنوان جشنواره ورزشی، امدادی نونهالان هلال احمر با اهداف آشنایی اعضای کانون غنچه های هلال با اصول هفتگانه، روش پناهگیری و خروج ایمن، آشنایی با تجهیزات کیف امداد و کمکهای اولیه، آشنایی با شماره های اضطراری و امدادی کشور، توسعه فرهنگ ایمنی و خود امدادی، بالا بردن تحرک و کارگروهی کودکان در شهر تسوج با حضورنمایندگان معاونت امور جوانان استان ومادران غنچه ها برگزار شد

وی تصریح کرد: با آغاز هفته هلال احمر، مربیان امداد و کمک‎های اولیه در مهدها حضور پیدا کرده و ضمن ارائه آموزش‎های امدادی ویژه نونهالان به آشنایی ایشان با تاریخچه و اهداف نهضت بین المللی صلیب سرخ پرداختند.

داغستانی عنوان کرد: با توجه به اینکه کودکان آینده‎سازان جامعه وغنچه های هلال امدادگران فردای این مرزبوم هستند، فراگیری این مباحث و اجرای این قبیل برنامه‎ها در تمامی مهدهای شهر تسوج ، که با هدف ارتقای توان جسمانی، امدادی و نوعدوستی اعضا است، زمینه ساز حضور پررنگ نونهالان در مقاطع بالاتر در جمعیت خواهد بود.

وی در پایان اشاره کرد سومین جشنواره المپیاد جوانه شهر تسوج که در مهد کودک گلهای محمدی برگزار شد از سرکار خانم علییون وسرخابی جهت حضور در شهر تسوج وشرکت در مراسم فوق تقدیر کردوضمناً هدایایی که از طرف این جمعیت تهیه شده بود از غنچه ها نیز تقدیر بعمل آورد.

المپیاد جوانه ها در چاراویماق آذربایجان شرقی
با حضور فرماندار و مسئولین شهرستان چاراویماق، المپیاد جوانه ها با شرکت غنچه های هلال احمر عضو سازمان جوانان برگزار شد.

 با حضور فرماندار و رئیس اداره عملیات استان و مسئولین شهرستان المپیاد جوانه ها به منظور امادگی غنچه های هلال با فعالیت های خود امدادی و اصول و اهداف هلال احمر در این شهرستان صورت گرفت.

این المپیاد که با حضور ۷۱ غنچه از مهد کودک های امیدوار و گلهای بهشتی به صورت سرود، تئاتر، مانور زلزله و مسابقه شماره های اضطراری و اصول و اهداف هلال احمر برگزار شد و درنهایت جوایزی به تمامی غنچه های شرکت کننده در المپیاد اهدا شد