برگزاری المپیاد جوانه ها ویژه غنچه های هلال احمر شهرستانهای ابهر و خرم دره

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان زنجان از برگزاری دومین المپیاد ورزشی امدادی جوانه ها ویژه اعضای کانون غنچه های هلال به منظور آشنایی اعضا با تاریخچه و اصول هفت گانه نهضت هلال احمر و صلیب سرخ و سنجش مهارت های امدادی آنها در شعب ابهر و خرم دره خبر داد.

 

فاطمه جمشیدی معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان زنجان در حایه برگزاری برگزاری المپیاد جوانه ها گفت : هدف از برگزاری جشنواره ورزشی امدادی نونهالان هلال احمر که به اختصار المپیاد جوانه نامیده شده است را آشنایی نوآموزان با تاریخچه جمعیت هلال احمر و نهضت جهانی صلیب سرخ و ارائه آموزش های امدادی بیان کرد.

جمشیدی گفت: کودکان در این المپیاد، علاوه بر تاریخچه هلال احمر، روش های پناهگیری و خروج امن در زمان بحران و سوانح و حوادث، آشنایی با شماره های اضطراری و توسعه فرهنگ خودامدادی آشنا می شوند.

وی هدف اصلی آموزش های جمعیت را رسیدن به جامعه ای با خانواده های آماده در مخاطرات دانست و اظهار کرد: بی شک ماندگار ترین مهارت ها آنهایی هستند که در سنین کودکی و بازی آموخته می شوند و به همین منظور جمعیت اقدام به ارائه آموزشهای امدادی در مهدکودکها و در قالب شعر و قصه وداستان و سرود و نمایش می کند و در حقیقت آموزش های امدادی را از سنین کودکی در نونهالان نهادینه می کند.

جمشیدی در خصوص نحوه برگزاری المپیاد جوانه‌ها گفت: ابتدا مربیان هلال به مراکز پیش دبستانی و مهدکودک ها اعزام و کودکان را به تیم‌های چهارنفره دسته‌بندی کرده و آموزش‌های امدادی را به آنها منتقل کردند و در پایان برنامه ها از تمامی کودکان مشارکت کننده در طرح تقدیر شد.

گفتنی است؛ المپیاد جوانه ها در شعب ابهر و خرم دره با حضور معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان، مسئولین اداره آتش نشانی، اورژانس، پلیس راهنمایی و رانندگی، آموزش و پرورش و مسئولین ادارات شهرستان ها، روسای جمعیت هلال احمر ابهر و خرمدره و اعضای فعال شعبو کارکنان و کارشناسان جوانان برگزار شد.