برگزاری المپیاد جوانه ها ویژه غنچه های هلال احمر در استان فارس

معاون امور جوانان هلال احمر استان فارس از برگزاری المپیاد جوانه ها در 9 کانون غنچه های هلال احمر فارس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جوانان هلال احمر فارس؛ غلامحسین تجلی معاون امور جوانان هلال احمر فارس در این زمینه گفت: المپیاد جوانه ها در اردیبهشت ماه سال جاری در ۹ شهرستان از سراسر استان فارس ویژه کانون غنچه های هلال احمر برگزار شد.

وی در ادامه گفت: غنچه های هلال احمر در طول سال با مفاهیم هلال احمری آشنا میشوند و این المپیاد باعث میشود تا اعضای غنچه های هلال احمر با شماره‌های اضطراری و امدادی، وسایل کیف کمک‌های اولیه، در آیتم های مختلفی همچون آموزش تاریخچه و اصول هفتگانه صلیب سرخ و هلال احمر و روش های پناه‌گیری و تخلیه اضطراری آشنا و شرکت کنند.

تجلی با با توجه به اهمیت آموزش در کانون های غنچه های هلال احمر و سن آموزش مناسب برای یادگیری گفت: ارائه آموزش در این سنین سبب نهادینه‌سازی فرهنگ نوع‌دوستی و نیکوکاری و خدمات بشردوستانه در بین کودکان می شود و این امر میتواند برای ایجاد نسلی از خود گذشته تلاش کرد.

وی افزایش آگاهی عمومی و آموزش همگانی اولیاء، مربیان و کودکان را در زمینه فعالیت‌های امدادی و عام‌المنفعه، از وظایف جمعیت هلال احمربرشمرد و اظهار داشت: این آموزش‌ها سبب کاهش آسیب‌پذیری وکاهش هراس کودکان در سوانح و بلایا می شود.

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان جهرم گفت: المپیادجوانه به‌منظور آشنایی اعضاء کانون غنچه‌های هلال با اصول و اهداف هلال‌احمر و آموزش خودامدادی و توسعه فرهنگ ایمنی در شهرستان جهرم برگزار شد.

رامین جعفرنژاد افزود: این المپیاد با همکاری مهد و پیش دبستانی‌های شهرستان به مدت سه روز اجرا و روش‌های استاندارد پناه‌گیری، خروج اضطراری در زمان حوادث، تاریخچه و اصول هفتگانه هلال‌احمر، آشنایی با وسایل کیف کمک‌های اولیه و شماره تلفن‌های اضطراری و امدادی از جمله برنامه‌های این المپیاد بود.

وی بیان کرد: این آموزش‌ها با توجه به حادثه‌خیز بودن کشور و رشد سوانح و بلایای طبیعی سبب کاهش آسیب‌پذیری کودکان در بلایا و همچنین ترویج و اشاعه خود امدادی در بین خانواده‌ها می‌شود.

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان رستم ضمن حضور در برگزاری المپیاد غنچه های هلال احمر این شهرستان ابراز خرسندی خود را از برگزاری موفق این المپیاد اعلام کرد و در مراسم پایانی و اهدا جوایز بر اهمیت اجرای برنامه های اموزشی ویزه کودکان تاکید کرد.