برگزاری المپیاد جوانه ویژه غنچه‎های هلال احمر استان اصفهان

معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان اصفهان خبر داد: المپیاد جوانه ویژه اعضای کانون غنچه‎های هلال احمر در شهر بادرود برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اصفهان؛ حیدرعلی خانبازی با بیان این خبر گفت: سومین المپیاد جوانه تحت عنوان جشنواره ورزشی، امدادی نونهالان هلال احمر با اهداف آشنایی اعضای کانون غنچه‎های هلال احمر با اصول هفتگانه، روش پناهگیری و خروج ایمن، آشنایی با تجهیزات کیف امداد و کمک‎های اولیه، آشنایی با شماره‎های اضطراری و امدادی کشور، توسعه فرهنگ ایمنی و خود امدادی، بالا بردن تحرک و کارگروهی کودکان در شهر بادرود با حضورنماینده سازمان جوانان و رئیس اداره پیش دبستانی، مشاور مدیرعامل و مدیران شعب کاشان، آران و بیدگل، نطنز و بادرود برگزار شد.

خانبازی تصریح کرد: با آغاز هفته هلال احمر، مربیان امداد و کمک‎های اولیه در مهدها حضور پیدا کرده و ضمن ارائه آموزش‎های امدادی ویژه نونهالان به آشنایی ایشان با تاریخچه و اهداف نهضت بین المللی صلیب سرخ پرداختند.

وی افزود: با توجه به اینکه کودکان آینده‎سازان جامعه و غنچه‎های هلال امدادگران فردای این مرزبوم هستند، فراگیری این مباحث و اجرای این قبیل برنامه‎ها در تمامی شعب استان، با هدف ارتقای توان جسمانی، امدادی و نوع‎دوستی اعضا، زمینه‎ساز حضور پررنگ نونهالان در مقاطع بالاتر در جمعیت هلال احمر خواهد بود.

خانبازی تشریح کرد: اجرای سرود ای ایران توسط غنچه‎های هلال احمر و گل گندم، اجرای نمایش توسط غنچه‎های امدادگر در قالب کمک خواستن از ۱۱۵ در زمان اضطراری، اجرای کمک‎رسانی غنچه‎های امدادگر به کودکی که در پارک درحال دوچرخه سواری آسیب دیده است، معرفی کیف امدادی و بیان اصول هفتگانه به صورت شعر توسط غنچه‎های امدادگر از اهم برنامه‎های سومین المپیاد جوانه ویژه اعضای کانون غنچه‎های هلال احمر در شهر بادرود بود.

خانبازی در پایان ضمن قدردانی از برگزار کنندگان این برنامه تبیین کرد: این برنامه همزمان در شهرستان‎های تیران و کرون و نایین نیز برگزار و در شهرستان‎های اردستان، دهاقان، نطنز و لنجان درحال برگزاری و نیز در شهرستان سمیرم فردا برگزار خواهد شد.