دکتر حبیبی: سالانه ۵۴ هزار میلیارد تومان خسارت حوادث جاده‌ای در کشور است

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور گفت: سالانه ۵۴ هزار میلیارد تومان خسارت حوادث و تصادفات جاده‌ ای در کشور می شود.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی، دکتر سید مسعود حبیبی در همایش بزرگ “جوانه های امید” گرامیداشت هفته هلال احمر در سبزوار اظهار داشت: براساس آمارها بیش از ۱۷ هزار نفر در حوادث جاده ای جان خود را از دست می دهند که این میزان خسارتی بالغ بر ۵۴ هزار میلیارد تومان در حوزه های مختلف را برجای می گذارد.

وی با بیان اینکه ۷۰ درصد از معلولیت ها متوجه حوادث جاده ای است، ادامه داد: حدود ۲۰ درصد از زنان بی سرپرست همسران خود را در حوادث جاده ای از دست داده اند.

حبیبی خاطرنشان کرد: اجرای طرح کمپین نه به تصادفات جاده ای از جمله پروژه هایی است که در کاهش تصادفات جاده‌ ای نقش بسزایی داشت.
وی عنوان کرد: یکی از مهم‌ترین دغدغه های رهبر معظم انقلاب موضوع کاهش آسیب های اجتماعی است که طرح پیمان یکی از پروژه هایی است که در این راستا اجرا می شود.

حبیبی عنوان کرد: موضوع اشتغال و کارآفرینی برای جوانان از دیگر دغدغه‌های دولت و رهبری است که هلال احمر تلاش دارد تا در این راستا گام بردارند.
وی خاطرنشان کرد: امسال در هفت استان کشور دوره آموزشی طرح های کسب و‌کار ‌‌کار آفرینی برای بیش از ۲ هزار ار اعضا جوانان برگزار شد که گامی مهمی در عرصه اشتغال جوانان محسوب می شود.

حبیبی در پایان توجه به جوانان را از مهم‌ترین تاکیدات رهبر معظم انقلاب دانست و افزود: مشارکت فعال جوانان نقش مهمی در توسعه و آبادانی کشور دارد و باید به این مهم توجه شود.

توسعه کارگاه های کار آفرینی در سال جدید

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور در نشست تخصصی با دبیران کانون های هفت گانه جمعیت هلال احمر سبزوار با اشاره به توسعه کارگاه های کارآفرینی در سال جدید ادامه داد: از مهمترین برنامه های این سازمان در سال جدید توجه سوق جوانان در حوزه فعالیت های کارآفرینی در جهت تحقق شعار سال است.

وی با بیان اینکه جوانان می توانند به عنوان تولید کننده و کارآفرینی در عرصه های مختلف فعالیت کنند،افزود: امروز کشور نیازمند این فعالیت هاست و باید با برنامه ریزی جوانان را در این عرصه ساماندهی کنیم. در این زمینه یکی از اقدامات انجام شده برگزاری کارگاه های استارت آپ در جهت آموزش کسب و کارهای نوین است.
حبیبی با اشاره به دغدغه ها و مطالبات دبیران کانون ها نیز گفت: مطالبات دبیران کانون ها در حوزه های مختلف اعتباری، تجهیزات، پرداخت هزینه ها و غیره مورد بررسی قرار گرفته رفع آن در دستور کار قرار دارد.

وی بابیان اینکه در سال اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان برای اجرای برنامه های سازمان جوانان اختصاص یافت، گفت: این اعتبار برای اجرای برنامه های جمعیت در حوزه جوانان اندک است و انتظار ما از شورای عالی جمعیت هلال احمر توجه ویژه به این حوزه است.

حبیبی با گلایه از برخی سیاست های جمعیت نیز گفت: در گذشته آموزش کمک های اولیه و مهارت های داوطلبانه توسط سازمان جوانان برگزار می شد اما متاسفانه این مهم از این سازمان گرفته شد. سازمان جوانان در خط مقدم ورود عضوگیری در هلال احمر است و باید متولی امر آموزش نیز باشد.

حبیبی همچنین با حضور در پایگاه شهید حسینی مهری داورزن با فرماندار این شهرستان دیدار کرد.

وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی شو قرار گیری این شهرستان در مسیر ترانزیت بین المللی عنوان کرد: تامین تجهیزات امداد و نجات و ارتقا جمعیت هلال احمر این شهرستان یکی از مهمترین نیاز های این شهرستان است ما وظیفه داریم مطالبات مسئولان این شهرستان را به مسئولان عالی جمعیت در جهت رفع آن منتقل کنیم.

توجه به جوانان از سیاست های شورای عالی جمعیت هلال احمر است
عضو شورای عالی جمعیت هلال احمر کشور نیز در این همایش گفت: توجه به جوانان از سیاست های شورای عالی جمعیت هلال احمر است.

محمود فاضل با بیان اینکه در سال ۹۷ اعتبارات خوبی برای اجرای برنامه های جوانان در سطح کشور دیده شده افزود: سازمان جوانان وظیفه مهمی در جذب

اعضاءداوطلب به هلال احمر دارد که در این زمینه باید اعتبارات خوبی برای اجرای برنامه های آن در نظر گرفته شده است.

عضو هیات مدیره جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با اشاره به ساختار جمعیت هلال احمر نیز گفت: شورای عالی، هیات مدیره استان و شورای اجرایی سه رکن مهمی هستند که برگزاری انتخابات اعضاء آن برگزیده می شوند و این افراد مسئولیت مهمی در جهت پیگیری مطالبات اعضاء و رفع مشکلات جمعیت دارد.

عضو شورای اجرایی جمعیت هلال احمر کشور عنوان کرد: در شورای عالی پیگیر مطالبات عزیزان که به ما اعتماد کردند و تلاش داریم برای استان خراسان رضوی در شان و خور این استان اعتبارات گرفته شود.

 توجه به جوانان از اولویت های دولت است
معاون استاندارخراسان رضوی و فرماندار ویژه سبزوار گفت: توجه به جوانان از اولویت های دولت تدبیر و امید است.

احمد برادران با بیان اینکه دولت تاکید زیادی بر بکارگیری جوانان در حوزه مختلف دارد، افزود: دولت جوانان را از مهمترین سرمایه اجتماعی کشور می داند و در همین راستا جوان گرایی در امور مختلف را در دستورکار قرار داده است.

عضو هیات مدیره جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با اشاره به فعالیت های جمعیت هلال احمر سبزوار گفت: این جمعیت شهرستان سه هزار داوطلب فعال دارد که در حوادث به یاری مصدومان و حادثه دیدگان می شتابند. افزایش پایگاه امداد و نجات در سبزوار ضروری است

عضو شورای اجرایی جمعیت هلال احمر سبزوار خاطرنشان کرد: شهرستان سبزوار نیااز به افزایش پایگاهها و تجهیزات هلال احمر دارد.

وی تصریح کرد: بر مبنای استاندارد به فاصله هر ۳۵ کیلومتر یک پایگاه امداد و نجات جاده ای فعال است که سبزوار با این معیارها فاصله دارد.

فرماندار ویژه سبزوار گفت: با توجه به شاهراه ارتباطی این شهرستان و خدمات رسانی مطلوب به زائران و مسافران افزایش پایگاه امداد و نجات جاده ای در محورهای این شهرستان ضروری است.

وی با اشاره به فعالت ۲ پایگاه و نجات در سبزوار اظهار کرد : استقرار پایگاه امداد و نجات جاده ای در مسیرهای سبزوار – خوشاب، سبزوار – اسفراین، سبزوار – نبشابور و مسیر سبزوار به ۲ شهر روداب و ششتمد یک ضرورت است.

یک دیدگاه برای این نوشته ارسال شده است

Comments are closed.