ششمین دوره المپیاد استانی طرح دادرس در هلال احمر قزوین برگزار شد

قزوین- ششمین دوره المپیاد استانی طرح دادرس دانش آموزان آماده در روزهای سخت» برای افزایش مهارت آشنایی دانش آموزان با کمک های اولیه و امداد در جمعیت هلال احمر قزوین برگزار شد.

 به گزارش خبرنگار مهر، المپیاد مهارت های امدادی دانش آموزان جمعیت هلال احمر استان قزوین روز دوشنبه در محل جمعیت هلال احمر قزوین برگزار شد.

نادر میرزایی معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان قزوین در حاشیه مراسم برگزاری المپیاد در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهارداشت: دانش آموزان دادرس «دانش آموزان آماده در روزهای سخت» با شرکت در این المپیاد آمادگی خود را نشان می دهند و سیستم خود مدیریت را تقویت می کنند

وی بیان کرد: مهمترین هدف ما این است که با برنامه های آموزشی و المپیادها بتوانیم آگاهی و مهارت دانش آموزان را در امداد اولیه افزایش دهیم تا این افراد آن را به خانواده منتقل کنند و در مواقع حوادث .غیرمترقبه بتوانند خسارتها را کاهش دهند

میرزایی اظهارداشت: در راستای تحقق شعار هر خانواده یک امدادگر و هر جوان ایرانی یک امدادگر این المپیاد برگزار شده و امیدواریم بتوانیم دانش مهارتی را به نوجوانان و جوانان منتقل کنیم.

شرکت ۹ تیم در المپیاد هلال احمر
وی گفت: در این المپیاد هشت آیتم محور کار است که آزمون کتبی، اسکان اضطراری، پناه گیری و خروج ایمن، حمل مصدوم، ارزیابی سی پی آر، خونریزی و پانسمان، بانداژ، آتل بندی و شکستگی و اطفای حریق مورد آزمون و ارزیابی قرار گرفته است..

معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان قزوین تصریح کرد: در این رقابتها ۹ تیم شرکت کرده اند که این تیم ها پس از موفقیت در مرحله شهرستانی و منطقه ای وارد مرحله استانی شده اند.