برگزاری همایش نقش معلمان درکاهش حوادث و سوانح طبیعی به همت کانون دانشجویی دانشگاه شهید مقصودی

معاون امور جوانان در این خصوص گفت: همایش شناخت حوادث و سوانح طبیعی به همت اعضا کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه شهید مقصودی و با هنر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه جوانان جمعیت هلال احمر استان همدان؛ مریم پاک بین گفت: در این برنامه بیش از ۳۰۰ نفر از اعضاء کانون های دانشجویی در محل سالن آمفی تئاتر دانشگاه شهید مقصودی شرکت داشتند.

درابتدای برنامه ضمن قرائت قرآن و پخش سرود ملی رئیس دانشگاه شهید مقصودی در جایگاه قرار گرفت و ضمن خوشامدگویی به حضار و تشکر از همکاری و مشارکت کانون دانشجویی هلال احمر در دانشگاه شهید مقصودی، در ادامه دکتر کارخانه ای مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان نیز به اهمیت و نقش آموزش امداد و کمک های اولیه در دانشگاه ها اشاره نمود.

سپس استاد غروی مربی نمونه امدادو نجات در خصوص آشنایی با حوادث و سوانح طبیعی سخنانی را بیان نمود. وی فرا گرفتن و اشاعه آموزشها را در کشور ما امر بسیار ضروری دانست زیرا که کشور ایران جز ۴ کشور لرزه خیز دنیاست و از ۴۱ رخداد طبیعی که در دنیا روی می دهد ۳۰ رخداد در ایران به وقوع می پیوندد
ایشان فرا گیری مانور زلزله رانیز یکی دیگراز توصیه های مهم نام برد.

از دیگر برنامه های جانبی برگزار شده در این برنامه اجرای موسیقی زنده توسط گروه هنری، استند آپ کمدی تقدیر از اعضا فعال و اهدا لوح ، جایزه و پخش فیلم کوتاه از زلزله بم بود.