- سازمان جوانان جمعیت هلال احمر - http://rcsy.ir -

حمله هوایی اشغالگران به هلال احمر فلسطین

به گزارش مرکز اطلاع رسانی هلال احمر فلسطین، از ساعت ۲۱:۳۰ چهارشنبه حملات هوایی رژیم صهیونیستی به نوار غزه باعث آسیب دیدن یکی از 2424794_901مراکز اورژانس هلال احمر فلسطین شده است. بنا به این گزارش تعدادی از داوطلبان این مرکز زخم های خفیفی دیده اند اما سه عضو هلال احمر دچار شکستگی ها و کبودی های جدی شده و به بیمارستان قدس در غزه انتقال یافتند.

علاوه بر این، در این حملات هوایی به نوار غزه، ۳ امبولانس هلال احمر به طور کامل نابود شده و ساختمان این سازمان هم آسیب دیده است. بنا به گزارش هلال احمر فلسطین این مرکز شب گذشته تخلیه شد و آمبولانس ها و تیم های نجات، به مرکز اورژانس غزه منتقل شدند تا بتوانند همچنان به مردم جبیله که تحت حملات هوایی اسراییل قرار گرفته اند خدمات رسانی کنند.

در این گزارش، هلال احمر فلسطین، گلوله باران مستمر مناطق مسکونی در نوار غزه را که منجر به ایجاد خسارت به جان و اموال غیر نظامی ها میشود؛ محکوم کرد. این سازمان تاکید کرده است که بمباران نوار غزه، نقض مفاد قانون مخاصمات مسلحانه بین الملی (IHL) است . قانون مخاصمات مسلحانه بین الملی (IHL) به مسئولیت‌ها و حقوق طرفین درگیر جنگ و کشورهای بی‌طرف به‌ویژه در ارتباط با افراد غیرنظامی می‌پردازد. طبق این معاهده که تقریبا همه کشورهای جهان به آن پیوسته اند، بناست حقوق بین المللی بشر دوستانه (IHL) در زمان جنگ رعایت شود. یکی از ابتدایی ترین این حقوق عدم حمله به مناطق غیر نظامی و به ویژه عدم حمله به مراکز امداد رسانی است.

هلال احمر فلسطین، با اشاره به خطرات ناشی از هدف قرار دادن مناسطق مسکونی و تهدید جان و اموال تعداد زیادی غیر نظامی، این اعمال اسراییل را نمونه یک جنایت جنگی دانست.

هلال احمر فلسطین از جامعه بین المللی و سازمان های مسئول در این زمینه خواست، اقدامات لازم را جهت مجاب کردن رژیم اشغالگر برای احترام و تعهد به قوانین بین المللی بشر دوستانه (IHL) و توقف گلوله باران مناطق غیر نظامی نوار غزه، به عمل آورند.

این اولین بار نیست که نظامیان رژیم صهیونیستی قوانین بین المللی را زیر پا گذاشته و علاوه بر مراکز غیر نظامی به مراکز امداد رسانی نیز حمله کرده اند. پیش از این نیز در چند مورد آمبولانس های هلال احمر و اعضای این سازمان از سوی نظامیان رژیم صهیونیستی مورد حمله قرار گرفته اند.

هلال احمر فلسطین در دور جدید حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه، تا کنون خدمانت کمک های اولیه را برای ۲۰۰ مجروح غیر نظامی ارایه داده است و برخی از مجروحان را نیز به بیمراستان مرکزی خود در غزه منتقل کرده است. این سازمان تا کنون ۲۰ کشته از مناطق مختلف نوار غزه را نیز  پیدا کرده است.

این سازمان از آغاز حملات هوایی به نوار غزه، برای کمک به مجروحان و قربانیان اعلام آمادگی کرده است.