گزارش// هنرمندی ۶۰۰ غنچه هلال خوزستانی در المپیاد جوانه ها

هرکودکی یک هنرمند است ، مساله هنرمند ماندن است،یکی از موثرترین عوامل برای جهت دهی مثبت به تربیت کودکان فراهم کردن آموزش های موثر و نتیجه بخش می باشد.

رعایت این اصل که در چه زمانی چه چیزی را باید به کودک آموخت، سبب موفقیت اولیاء و مربیان در امر آموزش خواهد شد. باید زمانی به سخن گفتن با کودک لب گشود که کودک خود علاقه مند به شنیدن باشد.

همچنین همین اصل نباید مانع شود که کودکان پاسخگوی مناسبی برای اتفاقات آینده نباشند بلکه باید در کودکان قوت قلبی ایجاد کرد که بعد ها بتوانند با تمام توان خود نقطه مقابل و مثبتی در برابر اتفاقات پیش روی خود باشد که این امر همان آمادگی پاسخگویی به برخی از نیازها می باشد.

از همین جهت سازمان جوانان جمعیت هلال احمر برنامه تربیتی و آموزشی مناسبی به اندازه توان کودکان در اختیار آنها قرار می دهد و همچنین موقعیتی را فراهم می کند که اگر کودک تا به حال توان وارد شدن به آنجا را نداشته این زمینه را برای او ایجاد می کند که کم کم بر شهامت و قوت قلب آنها افزوده شود، که خوشبختانه برای چندمین سال متوالی در اجرای این طرح خروجی مثبتی داشته است و مورد استقبال خانواده های عزیز قرار گرفته است .در پایین با نحوه اجرای این طرح در استان خوزستان آشنا می شویم.

۶۰۰ غنچه هلال خوزستانی در المپیاد جوانه ها شرکت کردند

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: ۶۰۰ غنچه هلال احمر در سومین جشنواره امدادی جوانه ها استان حضور یافتند.

علی پهلوان اظهار کرد: با توجه به اهمیت و ضرورت آشنایی اعضای کانون غنچه های هلال احمر با تاریخچه و اصول هفتگانه هلال احمر و نهضت بین المللی صلیب سرخ و شناخت برخی اصول و روش های خودامدادی و دیگر امدادی و خودمراقبتی المپیاد غنچه های هلال احمر برگزار شد.

وی با اشاره به سرفصل ها و محتوای این المپیاد، افزود: آشنایی با اصول پناهگیری، خروج اضطراری در زمان وقوع حوادث و آشنایی با کیف کمک های اولیه جهت آموزش های امدادی و شناخت شماره های اضطراری و امدادی و نقش آنها در حوادث سرفصل های این دوره بوده است.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خوزستان تصریح کرد: استقبال خوبی از این جشنواره شد و با عنایت به تأثیرگذاری آن و با توجه به سهمیه ای که برای استان در نظر گرفته شده بود، علاوه بر ۱۰ سهمیه اختصاص یافته از مرکز، ۱۰ کانون دیگر به این سهمیه اضافه شد.

پهلوان با اشاره به اینکه در مجموع ۶۰۰ غنچه هلال پسر و دختر از ۲۰ کانون غنچه های هلال در این جشنواره حضور پیدا کردند، گفت: شیوه اجرایی برگزای المپیاد به این صورت است که در مرحله اول آموزش های لازم به کودکان داده می شود و کودکان عضو به گروه های چهار نفره تقسیم می شوند و کارگروهی اعضا و کمک آنها به همدیگر از فاکتورهای مهم آموزشی در این المپیاد است

المپیاد جوانه ها در کانون غنچه های هلال احمر شهرستان شوش برگزار شد
سومین جشنواره ورزشی–امدادی نونهالان هلال احمر (المپیاد جوانه ها) سطح شهرستانی در کانون غنچه های هلال احمر فرشته ها برگزار شد.

سید مجید نوری زاده رییس جمعیت هلال احمر شهرستان شوش اظهار کرد : هدف از برگزاری این المپیاد، آشنایی اعضای کانون غنچه های هلال احمر با اصول هفتگانه جمعیت های هلال احمر و صلیب سرخ، انتشار اهداف بشردوستانه نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر با زبان کودکانه ،توسعه کار گروهی، آشنایی کودکان با فعالیت های جمعیت هلال احمر می باشد.

همچنین وی افزود، این المپیاد در چهار قسمت پناهگیری و خروج اضطراری ،آشنایی با اصول هلال احمر، آشنایی با کیف کمک های اولیه ،آشنایی با شماره های هلال احمر و در پایان این المپیاد به کلیه ی نونهالان شرکت کننده ،گواهی حضور در المپیاد و هدیه جهت تقدیر اهدا می شود.

زنگ المپیاد ورزشی امدادی «جوانه ها» در اندیمشک به صدا در آمد
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اندیمشک از برگزاری مرحله شهرستانی المپیاد جوانه ها ویژه ی غنچه های هلال احمر در مقطع پیش دبستانی این شهرستان خبر داد.
افشین کاویانی اظهارکرد: این المپیاد با هدف آشنایی کودکان با اصول و اهداف انسان‌دوستانه هلال احمر و فرهنگ بشردوستی و نیز آموزش مهارت های خود امدادی بین کودکان اجرا می شود.

وی ادامه داد: آشنایی کودکان در سنین پایین با فرهنگ کارگروهی امدادی و طریقت بشردوستی موجب دنیایی آرام و بدون خشونت خواهد بود.

رئیس جمعیت هلال احمر اندیمشک افزود: این مسابقات در مرکز پیش دبستانی بادبادک‌ها و با حضور معاونین پیش دبستانی و متوسطه اداره آموزش و پرورش اندیمشک‌ و ارزیاب معاونت امور جوانان هلال احمر خوزستان و‌ خانواده های شرکت کنندگان برگزار شد.

کاویانی تصریح کرد: غنچه های هلال احمر در این المپیاد در چهار رشته آشنایی با کیف کمکهای اولیه و وسایل امدادی، آشنایی با نهضت صلیب سرخ و هلال احمر، آشنایی با شماره های اضطراری و امدادی و روش های پناه‌گیری و خروج اضطراری به رقابت پرداختند. در پایان طی مراسمی از تمام شرکت کنندگان در مسابقات با اهدای جوایزی تقدیر شد.

مرحله شهرستانی المپیاد جوانه های غنچه های هلال احمر آبادان برگزار شد
رئیس جمعیت هلال احمر آبادان از برگزاری المپیاد جوانه ها با حضور ۲۱ نفر از غنچه های هلال این شهرستان خبر داد. رضا نیک پی اظهارکرد: این المپیاد با شرکت ۲۱ نفر از غنچه های هلال مهدکودک سرو بین سنین ۴ تا ۷ در سالن اداره بهزیستی این شهرستان و با حضور مربیان مهدکودک و اعضای فعال جمعیت برگزار شد.

وی افزود: پیش از اجرای این مسابقات، آموزش های لازم در زمینه آشنایی با کیف کمکهای اولیه و تجهیزات و کاربرد آن، بانداژ و پانسمان، پناهگیری و تخلیه اضطراری و تلفن های ضروری هنگام حوادث توسط مربیان هلال احمر به غنچه ها داده شد که طی یک مانور نمادین به اجرا در آمد.

رئیس جمعیت هلال احمر آبادان هدف از برگزاری این المپیاد را آشنایی کودکان با اهداف و تاریخچه هلال احمر و همچنین چگونگی برخورد در حوادث دانست و تصریح کرد:

اجرای اینگونه المپیادها کودکان را با رویکرد بشردوستی و نوع دوستی در سنین کودکی آشنا می کند.

نیک پی تصریح کرد: این برنامه همراه با اجرای نمایش، همخوانی سرود، قصه گویی، مانور امدادی، مسابقه برگزار و در پایان با اهداء جوائز خاتمه یافت.

برگزاری المپیاد جوانه ها ویژه غنچه های هلال احمر شهرستان رامهرمز

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان رامهرمز از برگزاری المپیاد جوانه ها در مهد کودک ترگل این شهرستان با حضور مربیان و مسئولان هلال احمر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمرخوزستان، محمد فارسی مدان اظهار کرد: این المپیاد با هدف اشاعه آموزش ها از سنین پایین به کودکان و ‌گسترش فرهنگ نوع دوستی و نیکوکاری و خدمات بشر دوستانه در بین کودکان برگزار می شود.

وی افزود: آشنایی با اصول هفت گانه هلال احمر، پناه گیری و ‌خروج اضطراری در زمان حوادث و سوانح، آشنایی با کیف کمک‌های اولیه، شناخت شماره تلفن های اضطراری و امدادی از دیگر اهداف این جشنواره بوده است.

زهرا طافی_ رابط خبری سازمان جوانان در استان خوزستان