رئیس سازمان جوانان هلال احمر در تبریز: پیشگامی جوانان هلال احمر در نشر و گسترش فرهنگ صلح و دوستی

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در مراسم افتتاحیه کارگاههای کشوری تربیت مربی پیشگیری از اعتیاد و رونمایی از کتاب "آموزش پیشگیری، کنترل و درمان اعتیاد" در تبریز بر رفع آسیب های اجتماعی با کمک جوانان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی، دکتر مسعود حبیبی روز شنبه ۲۲ اردیبهشت در مراسم افتتاحیه کارگاههای کشوری تربیت مربی پیشگیری از اعتیاد در تالار مرکز کشوری مدیریت سلامت دانشگاه علوم پزشکی تبریز NPMC گفت: بیش از ۱۵۰ سال پیش هانری دونان در چنین روزهایی صلیب سرخ جهانی را پایه گذاری و تاسیس کرد، جمعیت هلال احمر و صلیب سرخ بزرگترین جمعیت بشر دوست در دنیا بوده و در این مدت همواره انسانها و افراد زیادی به این مجموعه پیوسته و ارائه خدمت کرده اند و هنوز هم یکی از پرطرفدارترین نهادهای بشردوست در سطح دنیا هست.

وی به علل گرایش مردم دنیا به هلال احمر و صلیب سرخ اشاره کرد و افزود: یکی از علل گرایش مردم به هلال احمر و صلیب سرخ اهداف و اصول والای حاکم بر این جمعیت است. مهمترین اصل در هلال احمر اصل انسانیت است انسانی که خلیفه الله است اصل بی طرفی و بی غرضی باعث شده که ما در خدمت همه مردم باشیم. کمک به تسکین آلام بشری و تکریم انسانها و حفظ جان انسانها و گسترش صلح و دوستی از اهداف والای جمعیت هلال احمر است.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر اظهار کرد: جوانان در نشر و گسترش فرهنگ صلح و دوستی پیشگام بوده اند و بایستی فرهنگ تکریم مقام شامخ استاد و معلم در بین جوانان نهادینه شود، اگر ما بر اساس فرمایش حضرت علی (ع) «مَن عَلّمنی حَرفاً، فقد صَیَّرنی عبداً»، به اساتید و دانشمندان رجوع کنیم بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی و فرهنگی برطرف خواهد شد.

دکتر حبیبی سپس به تشریح دغدغه ها مقام معظم رهبری در حوزه آسیب های اجتماعی پرداخت و ابراز کرد: جمعیت هلال احمر چندین سال است بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری در بحث کاهش آسیب های اجتماعی ورود پیدا کرده و با نگاهی متفاوت و با ابداع شیوه های جدید با کمک اساتید دانشگاه علوم پزشکی برنامه ها و کارگاهها و دوره های متعددی را با شرکت خیل عظیم جوانان آغاز کرده است.

رئیس سازمان جوانان هلال احمر خاطر نشان کرد: سازمان جوانان جمعیت هلال احمر به واسطه داشتن کانون های متعدد با جوانان در ارتباط است و در این خصوص ۱۲ هزارکانون جوانان، هزار و ۲۰۰ کانون دانشجویی، ۸۰۰ کانون جوانان آزاد، ۲۰۰کانون طلاب، ۹هزار و ۶۰۰ کانون در دبیرستانها در سطح کشور فعال است قریب به ۲ هزار نفر مربی با کمک ستاد مبارزه با مواد مخدر برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی در سراسر کشور آموزش داده شده است.

دکتر مسعود حبیبی در پایان با آرزوی رفع معضل اعتیاد در سایه آگاهی بخشی به جوانان گفت: بایستی فرصتهای لازم برای نیروهای جوان در کشور فراهم شود تا با کمک این قشر عظیم معضلات اجتماعی رفع گردد و ما در جمعیت هلال احمر هم در همین راستا در طرح ملی پیمان، بعد از آموزش ۱۰۰۰نفرمربی توانستیم ۵۲ هزار نفر از اعضای جوانان را در سراسر کشور با آسیب اجتماعی مواد مخدر و اعتیاد آشنا کنیم و آموزش های لازم را ارائه دهیم.

رونمایی از کتاب “آموزش پیشگیری ،کنترل و درمان اعتیاد ” سازمان جوانان هلال احمردر تبریز

با حضور رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی ،رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز،مدیرکل پدافند غیر عامل و مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی از کتاب”آموزش پیشگیری ،کنترل و درمان اعتیاد ” رونمایی شد.

 صبح امروز شنبه ۲۲ اردیبهشت ۹۷ در مراسم افتتاحیه کارگاههای کشوری تربیت مربی پیشگیری از اعتیادسازمان جوانان جمعیت هلال احمر در تالار مرکز کشوری مدیریت سلامت دانشگاه علوم پزشکی تبریز NPMC از کتاب “آموزش پیشگیری ،کنترل و درمان اعتیاد “نوشته دکتر غلامرضا نور آبادی از اساتید دانشگاه علوم پزشکی تبریز و استاد کارگاههای کشوری تربیت مربی پیشگیری از اعتیادسازمان جوانان جمعیت هلال احمر رونمایی شد.

شایان ذکر است کتاب “آموزش پیشگیری ،کنترل و درمان اعتیاد ” نوشته دکتر غلامرضا نور آبادی با موضوع اعتیاد – پیشگیری در ۲۰۰۰جلد به قطع وزیری بصورت مصور رنگی با حمایت و همکاری سازمان جوانان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران وهلال احمر آذربایجان شرقی ،توسط انتشارات مدل جامع سیستماتیک آموزش و ارتقا سلامت چاپ و در اختیار علاقمندان و محققین قرار گرفته است.