نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی: در بحث آسیب های اجتماعی و معضل اعتیاد از جوانان غفلت شده است

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاحیه کارگاههای کشوری تربیت مربی پیشگیری از اعتیاد سازمان جوانان هلال احمر در تبریزگفت : در بحث آسیب های اجتماعی ومعضل اعتیاد از جوانان غفلت شده است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی؛ محمد اسماعیل سعیدی اظهار داشت: در طول سالهای گذشته در بحث معضلات و آسیب های اجتماعی از جوانان غفلت شده است و بایستی برای جبران کاستی ها به جوانان عزیز توجه شود.

وی ادامه داد: امید آفرینی در میان جوانان با هموار نمودن زمینه تحقق ۴ اصل مهم تحصیل، اشتغال، ازدواج و مسکن میسر خواهد بود که بدلیل غفلت از این اصول ما شاهدگسترش ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی در میان جوانان هستیم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: بدلیل حساسیت موضوع جوانان، اخیرابحث تفکیک سازمان جوانان از وزارت ورزش و جوانان در دستور کار دولت و مجلس قرار گرفته است.

وی با اشاره به هزینه سنگین درمان معتادان گفت: هزینه درمان معتادان در کشور بسیار سنگین بوده و نتایج مطلوبی در پی نداشته است و بایستی برای گرفتن نتیجه، هزینه های درمان را بطرف پیشگیری سوق دهیم که در این صورت بسیاری از معضلات رفع خواهد شد.

سعیدی با تجلیل از زحمات نیروهای جمعیت هلال احمر در حوادث و بحرانها گفت: یکی از اصول مهم اسلام عدم غفلت از انسانها و مسلمانان است که در این خصوص جوانان هلال احمر به این امر مهم در مقاطع مختلف جامعه عمل پوشانده اند.