مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان: مرحله استانی المپیاد آماده با معرفی تیم‌های برتر به کار خود پایان داد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان گفت: ششمین المپیاد آماده که به‌مناسبت هفته هلال‌احمر و صلیب سرخ برگزار شد با معرفی تیم‌های برتر پایان یافت.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر لرستان؛ صارم رضایی اظهار کرد: ششمین مرحله المپیاد آماده که بین تیم‌های برتر شهرستان‌های استان انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: المپیاد آماده که در آن بیش از ٢۵۰ دانش‌آموز در قالب ۱۸ تیم به تفکیک دختران و پسران حضور داشتند طی دو روز در مجتمع فرهنگی ورزشی مقاومت خرم‌آباد برگزار شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان با اشاره به شرایط برگزاری المپیاد، بیان داشت: در این دوره از مسابقات دانش‌آموزان در آیتم‌های ارزیابی و کنترل علائم حیاتی، شکستگی و آتل‌بندی، احیای قلبی ریوی، خونریزی پانسمان و بانداژ، آتل‌بندی، اطفاء حریق، اسکان اضطراری، حمل مصدوم و مرحله کتبی شرکت کردند.

رضایی تصریح کرد: در رشته‌های برادران شهرستان الیگودرز توانست به عنوان قهرمانی دست یابد و تیم‌های خرم‌آباد و کوهدشت نیز به ترتیب در رده دوم و سوم قرار گرفتند ضمن اینکه جام بشر دوستی نیز به شهرستان بروجرد اهدا شد.

وی با بیان اینکه در بخش خواهران نیز خرم‌آباد توانست عنوان نخست را از آن خود کند، افزود: شهرستان‌های الیگودرز و پلدختر نیز توانستند در رده‌های دوم و سوم قرار بگیرند و جام بشردوستی بخش خواهران نیز به شهرستان خرم‌آباد اعطا شد.

رضایی یادآور شد: تیم‌های برتر هر دو گروه به مسابقات المپیاد آماده مرحله کشوری که تابستان سال‌جاری به میزبانی استان گیلان و در شهر انزلی برگزار می‌شوند اعزام خواهند شد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر لرستان در خصوص اهداف این دوره از المپیاد آماده گفت: این دوره با هدف محک دانش‌آموزان و آماده کردن آنان برای شرایط سخت انجام گرفت.

وی اظهار داشت: تلاش می‌شود قبل از اعزام دانش‌آموزان به مرحله کشوری دوره‌های ویژه بازآموزی تحت نظر مربیان مجرب استان برگزار شود تا در المپیاد کشوری نیز به موفقیت دست یابند.