فعالین نوروزی هلال احمر هرمزگان تجلیل شدند

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان هرمزگان گفت:طی پنج سال اخیرکاهش تصادفات را شاهد بودیم واین در حالی است که روزانه یک نفر در جاده‌های هرمزگان کشته می‌شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت امورجوانان جمعیت هلال احمراستان هرمزگان، علی اعمی برنطین عصر امروز در مراسم تجلیل از فعالین طرح‌های نوروزی هلال احمر گفت: در نوروز ۹۷ با همکاری پلیس، راهداری و اورژانس خدمات خوبی را به مردم ارائه کردیم.

وی افزود: امسال با همکاری‌هایی که بین این دستگاه‌ها وجود داشت با وجود افزایش تصادفات در کشور اما در استان هرمزگان شاهد کاهش تصادفات بودیم که این به خاطر زحمات همه این دستگاه‌ها بود.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان هرمزگان اظهار داشت: در زمان اجرای طرح‌های نوروزی مسؤولان استان از جمله استاندار و نمایندگان مجلس در کنار ما حضور داشتند که این امر باعث دلگرمی بود و نشان از ارزش کار داشت.

اعمی ادامه داد: هفته هلال‌ احمر امسال با شعار “همه جا برای همه” برگزار می‌شود که برنامه‌های مختلفی طی این هفته برگزار شده‌ است.

وی به برخی برنامه‌های اجرا شده در هفته هلال احمر اشاره و خاطرنشان کرد: در این هفته برنامه‌هایی از جمله رژه خودرویی، دیدار با رسانه‌ها، دیدار با خانواده‌های شهدا و جان باختگان هلال‌احمر، نشست خبری، غباروبی گلزار شهدا، کاروان سلامت، برپایی نمایشگاه عکس و… برگزار شد.

علی اسفندانی نیز در این مراسم گفت: امسال سال پنجمی است که در استان هرمزگان شاهد کاهش تصادفات جاده‌ای می‌باشیم.

وی تصریح کرد: تبعاتی که بعد از تصادفات گریبان افراد جامعه را می‌گیرد غیرقابل جبران است که می‌تواند سال‌ها همراه افراد باشد.

فرمانده پلیس راه استان هرمزگان عنوان‌کرد: استان هرمزگان شش درصد از جاده‌های کشور را داراست که دو درصد از جان‌باختگان جاده‌ای در این استان اتفاق می‌افتد.

وی ادامه داد: بحث حوادث جاده‌ای جنگی است که ما علیه خود راه انداخته‌ایم و هر ساله تعداد زیادی از هم‌وطنان را از دست می‌دهیم و این امر باعث شده رهبر انقلاب نیز طی سخنرانی‌هایی به این موضوع اشاره نمایند.

اسفندانی به حوادث جاده‌ای استان اشاره کرد و گفت: در جاده‌های استان روزانه یک نفر کشته و هفت نفر مجروح می‌شوند که نیمی از مجروحان به زندگی نمی‌توانند بازگردند.

وی درباره علت کاهش تلفات جاده‌ای نیز عنوان کرد: ایمنی راه‌ها، آموزش‌ها، هوشمندسازی و تعامل و همکاری بین مسؤولان باعث شده که کاهش تلفات را در جاده‌ها داشته‌ باشیم و این امر هنوز جای کار دارد.

در پایان مراسم از فعالین طرح‌های نوروزی جمعیت هلال احمر هرمزگان تجلیل شد.