برگزاری کارگاه آموزشی بومی نو در استان مازندران

کارگاه آموزشی کارآفرینی و مبانی کسب و کار " بومینو" در راستای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با حضور اعضای برگزیده جمعیت هلال احمر استان مازندران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مازندران، لیلی احمدی با اعلام این خبر افزود: در راستای اجرای تفاهم نامه سه جانبه بین سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، وزارت کشور و ستاد پیشگیری از اعتیاد، کارگاه آموزشی کارآفرینی و مبانی کسب و کار “بومینو” در راستای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در این استان و به میزبانی شهرستان بابلسر برگزار شد.

معاون امورجوانان جمعیت هلال احمر استان مازندران با اشاره به وجود معضل بیکاری به عنوان یکی از اساسی ترین مشکلات جوانان، گفت: این مساله پیامدهای بسیاری در جامعه خواهد داشت که یکی از آسیبهای اجتماعی ناشی از بیکاری این است که افراد نمی توانند شادابی و سرزندگی کافی داشته باشند و در این صورت جامعه پویایی و شادابی خود را از دست خواهد داد.

احمدی با تاکید بر تاثیر اشتغال بر نشاط اجتماعی جوانان، تصریح کرد: ایجاد فرهنگ کارآفرینی در جوانان موجب شادابی و سرزنده شدن جامعه خواهد شد.

معاون امورجوانان جمعیت هلال احمر استان مازندران، برگزاری کارگاه های کارآفرینی و مبانی کسب و کار را با هدف پیشگیری از اعتیاد دانست و گفت: به منظور گسترش فرهنگ کارآفرینی، ترویج مهارت های کارآفرینانه، کمک به حل معضل اشتغال و توسعه کسب و کار نوپا و نوآورانه برای اعضای سازمان جوانان کارگاه آموزشی بومینو برگزار شد.

احمدی در ادامه به شرایط حضور جوانان در این کارگاه اشاره کرد و گفت: تحصیلات کارشناسی، آشنایی با سیستم کامپیوتر و برنامه نویسی، گرافیک و مباحث مدیریتی، خلاق، نوآور و ایده پرداز بودن را از مهمترین ویژگی های اعضای شرکت کننده در این کارگاه است.

وی با اشاره به برگزاری این کارگاه آموزشی طی روزهای ۲۰ و ۲۱ اردیبهشت، گفت: روز اول این کارگاه با حضور اساتید برجسته موسسه کاشف برگزار شد که بعد از معرفی روش های اجرایی کار و معرفی استارت آپ هر کدام از اعضای حاضر در کارگاه، ایده‌های خود را جهت کارآفرینی ارائه کردند و پس از رأی گیری و انتخاب ایده‌های برتر، تیم سازی جهت پرورش ایده ها انجام شد.

احمدی در همین زمینه ادامه داد: تیم‌های تشکیل شده از طریق فنون علمی و شیوه های کارآفرینی به پرورش ایده‌های برتر میپردازند. تا در پایان روز دوم و اختتامیه این کارگاه ایده های برتر توسط هیئت داوران انتخاب و تیم های برتر اعلام شوند.

یادآور می شود؛ این کارگاه در روز های ۲۰ و ۲۱ اردیبهشت ماه سال جاری با حضور جوانان برگزیده شعب جمعیت هلال احمر استان مازندران در مجتمع فرهنگی آموزشی شهید عظیمی شهرستان بابلسر برگزار می شود.