برگزاری اجلاس سراسری دبیران کانون های دانشجویی هلال احمر/ حضور معاون آموزشی جمعیت هلال احمر در صبح دومین روز اجلاس

اجلاس سراسری دو روزه دبیران منتخب کانون های دانشجویی جمعیت هلال احمر کشور، روزهای ۱۸ و ۱۹ اردیبهشت ماه ۹۷ در تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر ایران، این اجلاس به مناسبت هفته هلال احمر و با شعار «همه جا برای همه» آغاز بکار کرد.

براساس این گزارش، نیمه نخست روز دوم این اجلاس به بررسی وضعیت آموزش های امدادی در دانشگاه ها اختصاص داست که ابتدا تعدادی از دبیران منتخب کانون های دانشجویی، انتقادات و پیشنهادات خود را مطرح کردند.

رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر ایران در جمع دانشجویان عضو این سازمان با اشاره به نقش آموزش گفت: تمامی فعالیت های سازمان جوانان یا جنبه آموزشی دارد و یا اینکه مرتبط با آموزش است.

دکتر مسعود حبیبی افزود: با توجه به ماهیت کار سازمان جوانان، لازم است معاونت آموزش، پژوهش و فناوزی هلال احمر، از آموزش های مورد نیاز اعضای سازمان جوانان حمایت کند.

وی با بیان اینکه دکتر پیوندی، رییس جمعیت هلال احمر، توجه خاصی به کانون های دانشجویی دارد، افزود: بر همین اساس، توجه ویژه به کانون های دانشجویی در ساختار سازمان جوانان در دستور کار قرار گرفته است.

رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با بیان اینکه سالانه ایده های مختلفی توسط جوانان و دانشجویان در راستای اهداف هلال احمر ارائه می شود، خواستار حمایت معاونت آموزش و پژوهش هلال احمر از این ایده ها شد.

دکتر حبیبی ادامه داد: اعضای سازمان جوانان با عشق و علاقه در هلال احمر خدمت می کنند تا جاییکه هزینه های مقدماتی برخی از برنامه ها را از جیب خود پرداخت می کنند.

وی با اشاره به استراتژی Yes گفت: جمعیت های ملی در حال پیرشدن هستند، بنابرابن باید نیروهای جوان وارد بدنه آن شوند لذا فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر استراتژی Yes را در دستورکار قرار داد.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر ایران به عنوان دیگر سخنران اجلاس سراسری دبیران منتخب کانون های دانشجویی جمعیت هلال احمر گفت: حوزه آموزش و پژوهش به دلیل اینکه دیربازده هستند در عمل، کمتر مورد توجه قرار می گیرد.

دکتر کاظم شریفی افزود: جوانان باید در همه حوزه ها به خصوص آموزش و پژوهش، مطالبه گر باشند.

وی با بیانکه معاونت آموزش، پژوهش و فناوری هلال احمر، تمرکز سیاستگذاری در این حوزه با مشارکت سایر ارکان هلال احمر را برعهده دارد، نسبت به آسیب شناسی گذشته در بستر سیاستگذاری های جدید تاکید کرد.

معاون جمعیت هلال احمر ایران ادامه داد: برای آموزش های امدادی باید از مشارکت جامعه پزشکی بیشتر استفاده کنیم.

دکتر شریفی آموزش را لازمه حفظ داوطلبان جمعیت هلال احمر دانست و گفت: گسترش شبکه مربیان از لحاظ کمی و کیفی و برنامه ریزی برای حفظ نیروها یکی از اولویت های معاونت آموزش، پژوهش و فناوری هلال احمر است.

مدیرکل آموزش های عمومی و همگانی جمعیت هلال احمر نیز در این اجلاس گفت: وظیفه داریم شرایط جذب نیرو های داوطلب در بدنه این جمعیت را با ارائه آموژش های مختلف، تسهیل کنیم.

دکتر مهدی نجفی افزود: برنامه های آموزشی باید به گونه ای باشند که انگیزه کارهای داوطلبانه را افزایش دهد.

مشاور آموزش و پژوهش رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر به عنوان آخرین سخنران اجلاس سراسری دبیران منتخب کانون های دانشجویی این سازمان اظهارکرد: توسعه تکنولوژی و فناوری ایجاب می کند که بخش های تخصصی از جمله ایجاد سازو کارهای لازم در زمینه استفاده از فن آوری جدید و کارآمد برای آموزش ها پیش بینی گردد و همچنین توجه به امر پژوهش و نظارت و ارزشیابی برنامه های آموزشی در معاونت آمورش و پژوهش بصورت جدی تر مورد توجه قررارگیرد.

کبری محمدی با بیان اینکه اساس فعالیت های سازمان جوانان بر آموزش استوار است. افزود: از معاونت آموزش، پژوهش و فناوری هلال احمر انتظار می رود با رویکرد علمی، نسبت به تقویت این حوزه اهتمام ورزد.

وی با انتقاد از شیوه نامه های ابلاغی معاونت آموزش، پژوهش و فناوری هلال احمر گفت: بهتر بود این شیوه نامه ها با مشارکت ارکان هلال احمر، تدوین و ابلاغ می شد، در خاتمه وی ابراز امیدواری کرد: با نگاه مثبت و روشن معاون آموزش و پژوش جمعیت و با هم افزایی و هم فکری و بازنگری در این حوزه بستر مناسب برای توسعه آموزش های امدادی و بشر دوستانه را فراهم شود.