برگزاری دومین مرحله طرح ملی پیمان

برگزاری دومین مرحله طرح ملی پیمان و توانمند سازی و حمایت از ۱۰۰۰ گروه جوانان عضو داوطلب هلال احمر در استان آذربایجان غربی کلید خورد.‎

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی؛ در راستای تفاهم نامه سه جانبه فی مابین جمعیت هلال احمر، وزارت کشور و سازمان مبارزه با مواد مخدر، دومین مرحله کارگاه آموزشی طرح ملی پیمان با حضور ۱۵۰ نفر شرکت کننده اعم از (کارشناسان، سرگروه های طرح ملی پیمان و رابطین طرح) از استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل به میزبانی منطقه ۸ استان آذربایجان غربی، به مدت ۲ روز در ارومیه برگزار شد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی در مراسم افتتاحیه این کارگاه ضمن تبریک اعیاد شعبانیه به اعضای شرکت کننده گفت: جمعیت هلال احمر یک سازمان عام النفعه و داوطلبانه بوده و همه اعضای جوانان آن بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری، باید در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی گام بردارند.

دکتر محمودی اصل زاده افزود: در بررسی های به عمل آمده آمار و گزارشات حاکی از آن است که سن اعتیاد سیر نزولی پیدا کرده و امروزه افراد در سنین پایین به مصرف دخانیات، مواد مخدر و روانگردانها روی می آورند.

وی در ادامه افزود: جوانان هلال احمر باید راه های پیشگیری موثر از اعتیاد رو آموزش ببییند و به همسالان خود انتقال داده و در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی وظیفه خود را به خوبی ایفا کرده باشیم.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی در خصوص برگزاری این کارگاه گفت: برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی، اصولی برای کمک به والدین، معلم ها، افرادی که در هدایت جامعه نقش ایفا می‌کنند (هلال احمر) و نیروهای اجرایی برنامه‌های پیشگیری از اعتیاد وجود دارد.

وی افزود کارگاه آموزشی طرح ملی پیمان فرصتی مناسب جهت یادگیری برنامه های اجرایی جهت پیشگیری از آسیب های اجتماعی بوده تا بتوانیم رفتارهای پر خطر همسالان، دوستان و افراد نزدیک به خود را شناسایی کرده و در راستای تغیر این رفتارها و اصلاح آن گام برداریم.

جانشین شورای مبارزه با مواد مخدر استان آذربایجان غربی در مراسم افتتاحیه این کارگاه از عملکرد جمعیت هلال احمر در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی ابراز رضایت نمود و از عملکرد هلال احمر تقدیر کرد.

سرهنگ فیضی زاده افزود: جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی در قالب تفاهم نامه سه جانبه فی ما بین سازمان مبارزه با مواد مخدر، جمعیت هلال احمر و وزارت کشور، در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی، کارگاه آموزشی مختلفی تحت عنوان (پیشگیری از جرایم در مدارس، مهارتهای سبک فرزند پروری، طرح ملی پیمان و …) برگزار نموده که در کاهش معضلات و آسیب های اجتماعی تاثیر خوبی را بر جای گذاشته است.