سیستان و بلوچستان میزبان کارگاه منطقه ای سرگروه های طرح ملی پیمان

معاون امور جوانان استان سیستان و بلوچستان از برگزاری کارگاه آموزشی و توانمندسازی سرگروه های طرح ملی پیمان استان های کرمان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان به میزبانی شهرستان زابل خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان؛ علیرضا میری معاون امور جوانان استان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص پیشگیری از آسیب های اجتماعی با توجه به ماموریت اصلی سازمان جوانان یعنی آموزش و تربیت جوانان و ارتقا سطح دانش آنان گفت: سازمان جوانان جمعیت هلال احمر اقدام به آموزش ۷۰۰۰ نفر از اعضا در حوزه پیشگیری اولیه از اعتیاد با عنوان طرح ملی پیمان (پیشگیری مؤثر از اعتیاد در جهت نشاط اجتماعی) به منظور افزایش خود مراقبتی و کاهش گرایش به اعتیاد و تغییر نگرش و تقویت رفتارهای محافظت کننده در جوانان و نوجوانان کرده و این طرح در این راستا به اجرا در می آید.

وی در ادامه در این رابطه اظهار داشت: برگزاری این کارگاه ها گام خوبی در امر پیشگیری از اعتیاد و آگاه سازی جوانان در این زمینه می باشد.

میری با اعلام اینکه بر اساس تفاهم نامه سازمان جوانان و ستاد مبارزه با مواد مخدر همکاری های خوبی در این استان انجام گرفته و برای برگزاری این طرح هماهنگی های لازم صورت گرفته است افزود: این نشست های توجیهی_آموزشی ویژه یک هزار نفر از سرگروه های طرح ملی پیمان در ۸ منطقه برگزار می شود که در این دوره جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان، میزبان سرگروه های استانهای هرمزگان، کرمان و سیستان و بلوچستان است.

گفتنی است: این دوره آموزشی با حضور ۱۶۰عضو جوان جمعیت هلال احمر استان های یادشده زیر نظر اساتید و ناظران و مسئولان سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور از ۳۱ لغایت ۲ اردیبهشت ماه۹۷ در دانشگاه پردیس شهرستان زابل برگزار خواهد شد.