آغاز ششمین المپیاد آماده استانی با حضور دادرسان دختر

آموزش مهارت های امدادی دانش آموزان با هدف سنجش میزان انتقال آموزش های طرح ملی دادرس به اعضاء و برگزاری المپیاد آماده استانی در بوشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان بوشهر؛ معاون امور جوانان اظهار داشت: ششمین المپیاد آماده استانی با حضور دختران دادرس در مرکز استان آغاز شد.

آلبوغبیش هدف از این المپیاد را توسعه و ترویج ظرفیت های خودامدادی در میان دانش آموزان پس از اجرای طرح ملی دادرس در ۱۵۳ کانون دانش آموزی اعلام کرد.

وی در ادامه گفت: این المپیاد با حضور ۹ تیم دختر برتر شهرستان ها در مرکز استان برگزار که طی ۲ روز به رفاقت و رقابت با یکدیگر پرداختند و با تاکید بر آموزش قبل از اجرای مسابقات و به منظور تعیین تیم های برتر کشو ری آیتم های ۸ گانه را برگزار کردند.

معاون امور جوانان با بیان این که هماهنگی ها و برنامه ریزی اجرای مسابقات طرح ملی دادرس و المپیاد آماده درون مدرسه ای و شهرستانی با هماهنگی دو معاونت در آموزش و پرورش انجام شده است. به هنگام اجرای المپیاد آماده استانی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش و هیئت همراه در جمع دادرسان دختر از اجرای این طرح بازدید کردند.

در این بازدید معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش بیان کرد: گسترش آموزش های امدادی و بشردوستانه مهارت های امدادی و علاقه مندی به کمک به هم نوع را به اعضای نوجوان عضو خود یاد دهد تا آن ها بتوانند در شرایط سخت، مانع از افزایش آسیب ها و تلفات بیشتر شوند.

قابل ذکر است، که دختران دادرس در روزی که گذشت در آیتم های چادرزنی، حمل مصدوم، اطفاء حریق و آزمون کتبی به رقابت پرداختند.