استقبال از طرح نهضت سبز در استان آذربایجان غربی

به مناسبت روز جهانی محیط زیست، هلالی های سطح استان آذربایجان غربی با شعارهای "من با طبیعت هستم" و "محیط زیست برای همه" اقدام به پاکسازی فضاهای سبز از زباله ها کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی؛ به منظور حفاظت از محیط زیست بیش از ۴۰۰ نفر از اعضای جوان و طبیعت دوست جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی در این طرح بشردوستانه شرکت کردند و با جمع آوری زباله به اهمیت این موضوع افزودند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی گفت: محیط زیست، میراث مشترک بشریت بوده و حفظ حقوق محیط زیست، ضرورتی ملی و بین المللی است با این وجود اغلب مردم با طبیعت نامهربان هستند.

محمودی اصل زاده رفتار کنونی برخی از مردم را با طبیعت، این موهبت رایگان خدادادی، بی انصافی دانسته و افزود: تخریب و آلوده کردن طبیعت و ریختن زباله در آن بلایی است که رفع آن، همتی وافر می خواهد، با این عمل هم به خودمان صدمه میزنیم و هم برای نسل های آینده خساراتی جبران ناپذیر به جای می گذاریم.

وی افزود: فرهنگ‌سازی برای حفظ محیط زیست جزو وظایف نهاد های مردمی است، بدین منظور همزمان با روز جهانی محیط‌زیست، برنامه پاکسازی طبیعت توسط امدادگران، نجاتگران، داوطلبان و غنچه های هلال تعدادی از شعب هلال احمر سطح استان با هدف فرهنگ سازی حفاظت محیط زیست و با شعار “من با طبیعت هستم” برگزار شد.