اختتامیه هجدهمین مرحله طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی در ایلام

به همت معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان ایلام مراسم اختتامیه هجدهمین مرحله طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی در جمعیت هلال احمر شهرستان ایلام برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام، مراسم اختتامیه هجدهمین مرحله طرح ملی ایمنی و سلامت، صبح امروز چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه سال جاری با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، مدیر عامل جمعیت استان، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت، دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر، فرماندار شهرستان ایلام، مدیران دستگاههای اجرایی، شورای اجرایی شهرستان ایلام، معاونین جمعیت، روسای شعب و جمع پر شور اعضای جوانان کانون های دانشجویی، دانش آموزی و غنچه های هلال درسالن اجتماعات شهرستان ایلام برگزار شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گفت: هلال احمر فقط مختص به ایام تعطیلات و ایام نوروزی نیست، هلال احمر در همه ایام سال خدمات خوب و ارزشمندی را ارائه می کند.

احمد کرمی ضمن عرض خدا قوت و خسته نباشید به خاطر خدمات خوب و ارزشمند هلال احمر بیان کرد: در ایام تعطیلات نوروز که گردشگران و مهمانان نوروزی به استان ایلام مراجعه داشتند، جوانان، امدادگران و داوطلبان جمعیت هلال احمر با ایثار، گذشت و دوری از خانواده ها هم در پست های ایمنی و سلامت و هم در پایگاه های امداد و نجات، خدمات ارزشمندی را به هم استانی ها و همه هموطنان، مهمانان و گردشگرانی که وارد استان شدند ارائه کردند، صمیمانه تقدیر کردند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان ایلام با تبریک مبعث گرامی رسول اکرم (ص) و تبریک سال نو شمسی گفت: اگر بشر نور و خردی دارد و یا عظمتی در تکامل بشری پیدا کرده از عظمت رسول خداست.

 الیاسی اظهار داشت: بخشی از کارهای شما جوانان، داوطلبان و امدادگران به رسالت انبیاء بر می گردد، خدمات انساندوستانه و نوعدوستی که همکاران ما در جمعیت هلال احمر ارائه می دهند همان رسالتی است که رسول خدا (ص) برای بشر بیان کرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ایلام ضمن تقدیر و تشکر از حضور ارزشمند یکایک جوانان، داوطلبان و امدادگران که اوقات خوش خود را در ایام تعطیلات نوروزی صرف ارائه خدمت به مسافرینی کردند که مقصد خود را ایلام تعیین کرده بودند، گفت: به حمد الله خدمات شما عزیزان برگ زرین دیگری بود بر مجموعه خدماتی که جمعیت هلال احمر در عرصه های مختلف به مردم عزیز و شهید پرورمان ارائه داد.

حسین عارفی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر هر سال با برگزاری ۲ طرح مهم ایمنی و سلامت و امداد و نجات نوروزی به طور همزمان تاکید کرد: امسال هم این طرح ها در استان ایلام به خوبی برگزار شد.

عارفی ضمن اشاره به طرح امداد و نجات نوروزی اظهار کرد: در طول طرح امداد و نجات هلال احمر استان ایلام از تاریخ ۲۵ اسفند ماه تا ۱۵ فروردین ۹۷، از بین ۵۳۸ نفر از مسافران حادثه دیده متاسفانه دو نفر فوت کردند و ۲۲۷ نفر دچار مصدومیت شده اند که به ۲۰۰ مورد از این حادثه دیدگان امدادرسانی شده و تعداد ۳۲ نفر به مراکز درمانی انتقال یافته همچنین ۱۷۶ نفر دیگر به صورت سرپایی درمان شده اند.

وی خاطر نشان کرد: اسکان اضطراری ۱۰۷ خانوار از مسافران و حادثه دیدگان نیز از دیگر اقدامات طرح امداد و نجات نوروزی جمعیت هلال‌احمر از شروع طرح تا پایان طرح است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر ایلام با اشاره به تعداد مسافرین مراجعه‌ کننده به پست‌های ایمنی و سلامت این استان در طول این طرح افزود: تعداد ۱۳ هزار و ۱۴۹ نفر مهمان نوروزی با مراجعه به ۲۱ پست ثابت و سیار ایمنی و سلامت در ورودی شهرها و در مراکز پر تردد و توریست پذیر از خدمات و راهنمایی‌های آنها در طول طرح بهرمند شدند.

حسین عارفی تصریح کرد: در طول این طرح، نزدیک به ۲۶۳ نفر نماز گذار فریضه دینی خود را در خیمه های نماز این جمعیت ادا کرده و تقریباً ۲۷۹۵ نفر از خدمات سلامتی این جمعیت از جمله کنترل فشارخون و ارائه نکات ایمنی و امدادی بهره بردند.

عارفی از میزبانی مسافرین کودک در فضای دوستدار کودک خبر داد و افزود: در طول طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی، ایستگاه های متعلق به نونهالان و کودکان پذیرای بیش از ۱۰۶۷ کودک بود که با بازی‌های مختلف، نقاشی و آموزش غیرمستقیم علاوه بر پر کردن اوقات فراغت این کودکان، با مفاهیم ابتدایی امداد و کمک‌های اولیه آشنا شدند.

وی بیان کرد: بیش از ۱۸ هزار و ۹۲۰ عدد بروشور، نقشه و سایر اقلام فرهنگی در بین مسافران توزیع ‌شده است و ۷۰۳ نفر از برادران و خواهران در طول اجرای این طرح مشارکت داشتند.