همیاران جوان طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی در استان قزوین مسافر نوروزی را از مرگ حتمی نجات دادند

همیاران جوان طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی در استان قزوین پس از مواجهه با مسافری که دچار ایست قلبی شده بود با به کارگیری روش های احیای قلبی ریوی به او زندگی دوباره بخشیدند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر شهرستان قزوین؛ همیاران جوان این مجموعه عصر دیروز پس از مواجهه با مسافری که دچار ایست قلبی شده بود با به کارگیری روش های احیای قلبی ریوی به او زندگی دوباره بخشیدند.

بهمن عالمی، همیار جوان جمعیت هلال احمر قزوین درباره این عملیات گفت: زمانی که به مصدوم رسیدیم با عدم وجود نبض و همچنین بسته بودن راه تنفسی او مواجه شدیم و در گفتگو با همراهان مصدوم مطلع شدیم که وی سابقه قبلی بیماری قلبی دارد.

وی افزود: پس از کسب اطلاعات لازم اقدام به باز کردن راه هوایی توسط مانور مربوطه و همچنین ماساژ قلبی کردیم که خوشبختانه اقدامات مربوطه موثر واقع شد و مصدوم پس از احیا جهت پیگیری درمانی، با همراهی نیروهای اورژانس به مراکز درمانی انتقال یافت.

این عملیات با مشارکت جوانان داوطلب جمعیت هلال احمر قزوین در پست امدادی نجاتگر مرحوم مهرداد مافی واقع در دوراهی همدان شهر قزوین انجام شد.

بر اساس این گزارش، در طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی در استان قزوین، جوانان جمعیت هلال احمر علاوه بر رویکرد ایمنی سفر در جاده ها به سلامت مسافران نوروزی نیز پرداخته می شود.

همچنین در این طرح اعضای جوان علاوه بر مشاوره پیشگیری از آسیب های اجتماعی، اقدام به ارائه خدمات امدادی در سطح کمک های اولیه به مسافران نوروزی می کنند.

یک دیدگاه برای این نوشته ارسال شده است

Comments are closed.